Bajer poveo nerealnim golom, ali bodovi ostali u Frankfurtu

Bundesliga 2. jan 202117:28 > 17:42 0 komentara
Alex Grimm, Getty Images Sport

Pred kraj 2020. Bajer iz Leverkuzena bio je lider Bundeslige. A onda je vezao dva poraza, protiv Bajerna i sada protiv Ajntrahta 2:1 i značajno kompromitovao šanse da se bori za sam vrh.

A sve je odlično počelo za goste iz Leverkuzena. Već u 10. minutu Bajer je postigao pogodak i to kakav. Prelep gol delo je Nadima Amirija, kome je to tek drugi gol ove sezone.

Vođstvo gostiju bilo je aktuelno samo 12 minuta. U 22. minutu Junes je doneo izjednačenje i nadu Ajntrahtu da njegovi igrači mogu do još jednog gola i samim tim preokreta. Njegovi igrači nisu postigli gol, ali jesu preokrenuli, pošto je u 54. minutu Edmond Tapsoba zatresao sopstvenu mrežu i Ajntraht je poveo 2:1. Taj rezultat je ostao do samog kraja i tri boda su ostala u Frankfurtu.

Ovom pobedom Ajntraht je došao do osme pozicije i ima 20 bodova, osam manje od, još drugoplasiranog Bajera, koji ima dva boda manje od lidera Bajerna ali i utakmicu više.

Na deobi osmog mesta sa Ajntrahtom nalazi se Frajburg, koji je produžio niz pobeda na četiri. Slavili su u Hofenhajmu 3:1 i tako najbolju ekipu iz grupne faze Lige Evrope doveli u još težu situaciju. Hofenhajm je tek 12. sa 15 bodova, samo pet više od Arminije koja je na poziciji koja vodi u baraž za opstanak.

Ostali rezultati: Arminija – Borusija Menhengladbah 0:1, Keln – Augsburg 0:1, Verder – Union Berlin 0:2.