Preokret Bajerna, kiks Borusije, gol Jovetića

Bundesliga 11. dec. 202117:25 > 20:29
Bajern Minhen
Photo by Sebastian Widmann/Getty Images

Fudbaleri Bajerna savladali su Majnc sa 2:1 u 15. kolu Bundeslige i sada imaju 37 bodova na prvom mestu na tabeli, šest više od Borusije Dortmund, koja je remizirala sa Bohumom 1:1.

Na Alijanc areni, nakon što je Dejvis propustio šansu u ranoj fazi meča za Bajern, gosti su u 22. minutu došli do vođstva.

SofaScore

Burkart je centrirao, sa Karim Onisivo sa pet metara šalje loptu iza leđa Nojera.

Do kraja poluvremena su Bavarci bili nešto bolji, imao je Miler solidnu šansu, ali nije Nagelsmanov tim bio ubedljiv kao inače.

Levandovski i Koman mogli su do gola na startu nastavka, a onda je Kingsli Koman u 53. minutu bio strelac na asistenciju Tolisoa.

Koman je i dalje pravio velike probleme Majncu, koji se sada branio svim snagama. Ipak, nije pomoglo, pošto je u 73. minutu Džamal Musijala izbacio čuvara idealnim prvim dodirom posle dodavanja Pavara, da bi zatim preciznim šutem po zemlji sa ivice šesnaesterca doveo Bajern u vođstvo.

Bajern je do kraja sačuvao rezultat za 12. trijumf u šampionatu.

Bohum Borusija Dortmund
Photo by Joosep Martinson/Getty Images

Od starta je Borusija bila bolja u Bohumu, Holand i pogotovo Belingam imali su dobre prilike, ali je 33-godišnji golman Manuel Riman sačuvao mrežu svog tima.

I onda – domaći u 40. minutu dolaze do prednosti. Golman Kobel obara Antvi-Ađeija u kaznenom prostoru, a Sebastijan Polter je siguran sa bele tačke za svoj šesti gol u sezoni.

Silovito je krenuo gost drugo poluvreme – Šulc, Rojs, Holand mogli su da izjednače, a u 54. minutu tresla se mreža domaćih. Marijus Volf je bio strelac, nakon što mu je Rojs odložio loptu na nekih osam-devet metara od gola, ali uzalud, pošto je posle pregleda snimka ustanovljeno da je Belingam bio u ofsajdu.

Nadmoć Borusije je nastavljena, a u 62. minutu Soares sa gol-linije izbacuje loptu posle udarca Rojsa. Belingam je u 83. minutu šutirao pored gola, a Borusija je napokon došla do izjednačenja dva minuta kasnije preko Julijana Branta – volej posle ubacivanja Holanda za zasluženi gol Borusije.

Posle dva gola Štutgartu, Stevan Jovetić nastavio je da trese mreže. On je bio strelac gola u 53. minutu, snažan udarac sa deset metara za vođstvo Herte, koja je na kraju pobedila Arminiju sa 2:0. Drugi pogodak dao je Zelke u 95. minutu.

Lajpcig je pobedio Borusiju Menhengladbah sa 4:1 – Joško Gvardiol je glavom zakucao loptu u mrežu na centaršut Anhelinja u 21. minutu, a u 32. je Silva duplirao prednost domaćih.

Jedini pogodak za goste dao je Bensebaini u 87. minutu, ali posle toga su domaći postigli još dva pogotka, Nkunku i Henrihs.

Hofenhajm je pobedio Frajburg na strani sa 2:1. Gosti su poveli preko Rauma u trećem minutu, a Šloterbek je u 21. izjednačio. Mogao je Frajburg do vođstva, ali je Grifo promašio penal u 62. minutu. Kazna je stigla u 95. minutu, kada je 21-godišnji Kris Ričards doneo sva tri boda Hofenhajmu.

U poslednjem meču dana, Štutgart je pobedio Volfsburg u gostima sa 2:0. Mavropanos je u 25. minutu zakucao loptu u gol izvrsnim udarcem sa ivice šesnaesterce, da bi drugi gol postigao Forster u 63. minutu. Moglo je da bude još ubedljivije za Švabe, ali je Marmuš promašio penal.