Bundesliga 30. jan. 202117:31
Filip Kostić, Luka Jović, Ajntraht
Reuters/Kai Pfaffenbach

Aktuelni šampion Bajern Minhen i Borusija Dortmund ostvarili su nove pobede u 19. kolu Bundeslige. Filip Kostić asistencijom najavio pobedu Ajntrahta protiv Herte.

Bavarci su rutinski odradili meč protiv Hofenhajma u Minhenu. Domaćina je u vođstvo doveo Boateng u 32. minutu. Na 2:0 povisio je Tomas Miler 11 minuta kasnije. Ipak, već u sledećem napadu Andrej Kramarić prepolovljava prednost favorita i održava svoj tim u igri. San da bi mogli do iznenađenja na Alijanc gostujući gostujućim fudbalerima je raspršio u 57. minutu Robert Levandovski, a konačnih 4:1 postavio je šest minuta kasnije Serž Gnabri. Bajern je došao do petog gola, ali je u 71. minutu na asistenciju VAR poništen zbog ofsajda Pavara. Sa ova tri boda minhenski gigant se učvrstio na prvom mestu sa 45 bodova, 10 više uz utakmicu više od RB Lajpciga. Hofenhajm je 12. sa 22 boda.

Konačno su do pobede došli Milioneri iz Dortmunda, posle tri meča u kojima su osvojili samo bod. Mada ni protiv Augzburga nije krenulo kako treba, jer je Han goste doveo u vođstvo u 10. minutu, a u 21. Erling Holand ponovo promašio penal. Ipak, samo pet minuta kasnije Dilejni postiže pogodak za 1:1. Preokret je omogućio Džejdon Sančo golom u 63. minutu, a konačnih 3:1 postavio je autogolom Uduokai. Borusija je na deobi četvrtog mesta sa Bajerom iz Leverkuzena i Volfsburgom, sa po 32 boda, ali i utakmicom više, dok je Augzburg 13. sa 22 boda.

Ispred ove trojke ugurao se Ajntraht, koji je posle preokreta slavio protiv Herte kod kuće 3:1. Gol za goste postigao je Pjontek u 66. minutu. Na 1:1 izjedančio je Andre Silva, na asistenciju Filipa Kostića. Preokret je doneo Hintereger u 85. minutu, a konačnih 3:1 Andre Silva iz penala u petom minutu nadoknade. Luka Jović u igru je ušai u 62. minutu. Ajntraht je treći sa 33 boda, dok je Herta sa 17 bodova, samo dva više od Kelna koji je na mestu koje vodi u doigravanje za opstanak.

Šalke je i dalje na začelju, pošto je odigrao nerešeno sa Verderom u Bremenu 1:1, mada je pobedom mogao da se izjednači sa Maincom pošto je vodio, mada je Verderu u četvrtom minutu nadoknade poništen gol na asistenciju VAR. U duelu Union Berlina i Borusije Menhengladbah bilo je takođe 1:1.