Preokreti, sedam golova i prva pobeda Ajntrahta u sezoni

Bundesliga 28. avg 202219:27 0 komentara
Ajntraht
REUTERS/Lisi Niesner

U poslednjem meču četvrtog kola Bundeslige, fudbaleri Ajntrahta slavili su na gostovanju Verderu i pobedu su upisali rezultatom 4:3.

Gosti su poveli nakon manje od dva minuta igre, a egzekutor je bio Mario Gece.

A onda u samo tri minuta Verder između 14. i 17. minuta dolazi do preokreta. Jung je doneo svom timu izjednačenje, a Betankur je pogodio za 2:1.

Kako je brzo domaća ekipa reagovala na primljen gol, tako su isto brzo reagovali i gosti. Najavili su to u 20. minutu kada je Kamadi gol poništen zbog ofsajda, da bi u 32. Kolo Muani izjednačio, a Lindstrom u 39. doneo novu prednost Ajntrahtu sajnim golom.

Sve je rešeno u 48. minutu golom Sova, ali je konačan rezultat postavljen u drugom minutu nadoknade i to sa bele tačke. Precizan je bio Fulkrug.

Ajntraht je tako došao do prve pobede u sezoni i sada na 11. mestu ima pet bodova. Verder je doživeo prvi poraz i na mestu više ima isti broj bodova sa boljom gol razlikom.

Verder u petom kolu ide u goste Borusiji Dortmund, a Ajntraht će dočekati Lajpcig.