Provokacije i pobeda Augzburga: Verder promašio penal u 94.

(Veljković Verder i Demirović Augsburg) Veljković Shot by Ermedin Demirovic FC Augsburg 9 , SV Werder Bremen FC Schuss von Ermedin Demirovic (FC Augsburg 9), SV Werder Bremen - FC Augsburg, Fussball, Bundesliga, DFL, 09.09.2022 DFB
kolbert-press/Burghard Schreyer via Guliver image (Veljković Verder i Demirović Augsburg)

Fudbaleri Verdera poraženi su na Vezer stadionu u Bremenu od ekipe Augzburga sa 1:0 u prvoj utakmici šestog kola Bundeslige.

Bundesliga

Potpuno neočekivan poraz domaćeg tima. Verder je propustio priliku da dođe do treće pobede u poslednja četiri bundesligaška meča i izjednači se po broju bodova sa šampionom Bajernom i Unionom iz Berlina na trećem i četvrtom mestu na tabeli.

Umesto toga doživeo je poraz od Augsburga, koji je prethodno izgubio tri vezane utakmice u Bundesligi.

Meč je obeležio sam finiš, kada je u sudijskoj nadoknadi vremena dosuđen penal za domaći tim. Marvin Dukš nije uspeo da postigne gol i donese makar bod Verderu. Međutim, junak u timu gostiju poljski golman Rafal Gikijevič bio je istovremno i provokator.

Nakon što je odbranio jedanesterac u 94. minutu počeo je da izaziva domaće navijače, koji su želeli da uđu u teren i obračunaju se s njim. Sudija mu je dao žuti karton, a onda su i domaći fudbaleri učestvovali u smirivanju tenzija i ljutih navijača.

Inače, domaćem timu je u prvom poluvremenu VAR poništio gol, koji je postigao prvi strelac lige Niklas Filkrug, dok je na suprotnoj strani Niderlehner promašio veliku šansu za Augsburg.

Ermedin Demirovic Augsburg, 9 jubilation, goal celebration, celebrates the goal, 09.09.2022, xgox, Fussball 1.Bundesliga, SV Werder Bremen - FC Augsburg emspor, v.l. Ermedin Demirovic (Augsburg, 9) Jub
Guliver image (Demirović slavi gol u Bremenu)

Gosti su poveli u 63. minutu drugim pogotkom u sezoni Ermedina Demirovića, pojačanja iz Frajburga. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča, iako su oba tima propustila nekoliko dobrih prilika u nastavku meča. Pogotovo Beriša koji je pogodio prečku za Augzburg.

Ceo meč za Verder odigrao je srpski reprezentativac Miloš Veljković.

U narednom kolu Verder gostuje Bajeru u Leverkuzenu, dok Augzburg u malom bavarskom derbiju dočekuje najbolji nemački tim Bajern iz Minhena.