Rejna u 90.+3 doneo pobedu Dortmundu

Bundesliga 25. jan 202320:28 0 komentara
Borusija Dortmund, Đovani Rejna
REUTERS/Kai Pfaffenbach

U prvom meču 17. kola Bundeslige odigranom u sredu, Borusija Dortmund u nadoknadi je došla do pobede na gostovanju Majncu.

Milioneri su pobedu upisali rezultatom 2:1, a do trijumfa su došli u trećem minutu nadoknade.

U duelu dva kluba koja je nekada sa klupe vodio Jirgen Klop, Majnc je poveo već u drugom minutu.

Izveo je domaćin korner, a Jae-Sung Li je bio sjajan u skoku i odlično je glavom poslao loptu u mrežu.

Ni dva minuta nisu protekla kada je stigao odgovor gostiju.

Lepo je loptu na ivici kaznenog prostora primio Julijan Rajerson i šutirao. Na putu ka golu lopta je zakačila nekoga, sasvim dovoljno da preveri golamna i da Dortmund dođe do 1:1.

Više je pokušaja imala Borusija, ali nedovoljno konkretnih da bi išta rešilo u 90 minuta.

Ali, zato je u trećem minutu nadiknade na pravom mestu bio sjajni Đovani Rejna koji je doneo svom timu pobedu i važna tri boda.