Remi Ajntrahta i Menhengladbaha

Bundesliga 8. maj 202217:49 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

U rezultatski nebitnom meču u ovkiru 33. kola nemačke Bundeslige, bodovi su podelili Ajntraht i Borusija Menhengladbah. Duel u Frankfurtu završen je rezultatom 1:1.

Ajntraht, umoran od pobede protiv Vest Hema i prolaska u finale Lige Evrope na teren je izašao u kombinavanom sastavu. Veliki broj prvotimaca, uključujući i srpskog reprezentativca Filipa Kostića je ostao na klupi.

Borusija je to iskoristila. Mnogo bolje su otvorili meč gosti i poveli već u četvrtom minutu. Strelac je bio Francuz Ple na dodavanje Lajmera. Domaći su u nastavku prvog dela bili bolji rival, ali nisu uspeli da dođu do poravnanja skora.

Kostić je ušao u igru odmah na početku drugog poluvremena, a vrlo brzo je na teren izašlo još nekoliko prvotimaca. Skor je poravanao Portugalac Pasijensa na dodavanje Kamade.

Borusija je ostala na 10. mestu sa 42 boda, dok je Ajntraht sa bodom manje na 12. poziciji.