Remi Herte i Frajburga

Cathrin Mueller/Getty Images

Duel devetog kola Bundeslige između Herte i Frajburga na Olimpijskom stadionu u Berlinu završen je rezultatom 2:2. Frajburg se ovim bodom makar na kratko osamio na čelu tabele.

Bolje su favorizovani gosti otvorili meč. Preko Danijela Kofija Kjereha, reprezentativca Gane poveli su u 22. minutu.

povezane vesti

Herta se ipak vratila do kraja poluvremena. Precizan je sa bele tačke bio Lukebakio u 34. minutu.

Tim iz Berlina je zaigrao još bolje na startu drugog dela. Rezervista Rihter je asistirao Serdaru za 2:1 u 61. minutu. Bod Frajburgu doneo je rezervista Šade u 78. minutu.

Stevan Jovetić, reprezentativac Crne Gore, počeo je meč u dresu Herte, a igru je napustio u 65. minutu.

Herti je ovo bio četvrti vezani remi, dok je Frajburg vezao šesti meč bez poraza. Jedini u dosadašnjem delu šampionata doživeli su na domaćem terenu od Borusije Dortmund još u trećoj rundi.