Rojs obradovao Dortmund, Volfsburg za minut od 0:2 do boda

Bundesliga 20. nov. 202117:30 > 18:36
Alex Grimm, Getty Images

Golom Marka Rojsa u 85. minutu, Borusija je u Dortmundu savladala Štutgart sa 2:1, u meču 12. kola Bundeslige.

Imali su domaći više vremena loptu u posedu, ka golu rivala su uputili više udaraca, ali su morali da se namuče kako bi došli do pobede.

Vođstvo Borusiji doneo je Donjel Malen u 56. minutu. Bio je to prvi gol mladog Holanđanina u Bundesligi.

Nije dugo trajalo slavlje Dortmunda, pošto je već u 63. minutu za izjednačenje pogodio Roberto Masimo, posle sjajnog solo prodora.

Napadala je Borusija u nastavku, a konačno je otpor rivala slomila u 85. minutu, kada je Marko Rojs postigao svoj šesti gol u sezoni.

Klub iz Dortmunda drugi je na tabeli sa 27 bodova, jednim manje od vodećeg Bajerna. Štutgart je na 16. mestu sa 10.

Sofascore

Bajer je u Leverkuzenu savladao Bohum sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Amine Adli u četvrtom minutu, pošto je posle centaršuta odlično reagovao u skoku.

Oba tima su u nastavku imali velike šanse za pogotke, ali se rezultat nije menjao.

Bajer je zabeležio prvu pobedu u Bundesligi posle četiri kola u kojima je upisao po dva poraza i remija.

Tim iz Leverkuzena sada je četvrti na tabeli sa 21 bodom. Bohum je na 12. poziciji sa 13.

Volfsburg je je gubio od Arminije 2:0, ali je za samo minut uspeo da nadoknadi zaostatak i izbori se za remi. Vut Veghorst je pogodio u 62, a Lukas Nmeha u 63. minutu za bod gostiju.

Volfsburg je prekinuo niz od dve pobede i sada je peti sa 20 bodova. Arminija je sa devet na pretposlednjem 17. mestu.

Hofenhajm je na svom terenu savladao Red Bul Lajpcig sa 2:0.

Diadie Samaseku je doneo prednost domaćima u 12. minutu, a konačan rezultat postavio je Manus Dabur u 68.

Lajpcig je posle četvrtog poraza u sezoni na šestom mestu sa 18 bodova. Hofenhajm je osmi sa 17.

Borusija iz Mehnegladbaha nije imala milosti prema Grojteru i slavila je sa 4:0.

Jonas Hofman je počeo goleadu u 10. minutu. U 28. je pogodio Florijan Nojhaus, a u 43. Alasan Plea. Konačni rezultat postavio je Hofman u 57.

Ekipa iz Menhengladbaha je sedma na tabeli sa 18 bodova. Grojter je na začelju sa samo jednim.