Šalke sa bele tačke u nadoknadi do boda protiv Gladbaha

Bundesliga 13. avg 202220:29 > 20:33
Šalke, Borusija Menhengladbah
REUTERS/Thilo Schmuelgen

U poslednjem subotnjem meču odigranom u okviru drugog kola Bundeslige, Šalke i Borusija Menhengladbah odigrali su nerešeno, 2:2. Šalke je do boda došao sa bele tačke u nadoknadi vremena.

Imao je Šalke gol prednosti do 72. minuita, a onda je za samo šest minuta primio dva. I kada su gosti pomislili da će doći i do druge pobede u sezoni, u nadoknadi je Šalke dobio penal i pretvorio ga u 2:2.

Poveli su domaći nakon pola sata igre, tačnije u 29. minutu golom Rodriga Salazara koji je fantastično šutirao sa ivice kaznenog prostora. Jan Zomer nije imao nikakve šanse.

Borusija do izjednačenja dolazi nakon strpljive igre, ali tek u 72. minutu. Dobro je loptu u šesnaesterac ubacio Narkus Turam, a Jonas Hofman je bio spreman da je pošalje u mrežu.

A onda samo šest minuta kasnije velika greška golmana Aleksandera Švolova koji je istrčao, pokušao da izboksuje loptu, zagradio svog igrača i praktično loptu spustio Turamu koji spretno reaguje i pogađa za preokret.

Ni to nije potrajalo dugo. Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Patrik Herman u pokušaju da glavom zahvati loptu i otkloni opasnost od gola loptu potkačio i rukom. Za to je kažnjen i žutim kartonom, a Šalke je dobio penal.

Potpuno je nemoćan Zomer bio pred Marijusom Bulterom koji pogađa za konačnih 2:2.

Gladbah sada ima četiri bida, a u trećem kolu na svom terenu će snage odmeriti sa Hertom. Šalke je je izbegao drugi poraz i ima jedan bod iz dva meča pred gostovanje Volfsburgu narednog vikenda.