Sančo promovisao Bajern u šampiona, het trik Brekala

Bundesliga 8. maj 202117:32 > 18:26 0 komentara
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U derbiju 32. kola Bundeslige Borusije je u Dortmundu savladala RB Lajpcig 3:2 i tako promovisala minhhenski Bajern u novog/starog šampiona.

Da su se Milioneri isključivo pitali sigurno ne bi Bajernu omogućili da postane šampion. Ali pošto su im bodovi nasušno bili potrebni, pa i po cenu da jedinog konkurenta Bavaraca onemoguće da se do kraja bori za Salataru, prosto su morali da ginu da pobede. Na kraju 3:2, Borusija je očuvala realne šanse za plasman u Ligu šampiona, dok RB Lajpcig i matematički više ne može da ugrozi Bajern.

Borusija je posle 51 minuta vodila 2:0 golovima Rojsa i Džejdona Sanča. Ipak, gosti su se vratili u igru. Prvo je Klosterman u 63. minutu smanjio, a u 77. minutu Dani Olmo donosi poravnanje. Sa tim rezultatom RB Lajpcig bi i dalje teoretski bio u igri za trofej, ali sve dileme je raspršio drugim golom Džejdon Sančo u 87. minutu.

Ovom pobedom Borusija je izbila na četvrto mesto sa 58 bodova, dva više od Ajntrata ali uz utakmicu više. RB Lajpcig ostaje drugi sa 64 boda, sedam manje od Bajerna, kome je ovo sada deveta uzastopna titula u Bundesligi.

Između Borusije i RB Lajpciga našao se Volfsburg na trećem mestu, pošto je savladao Union Berlin 3:0, uz sva tri gola Josipa Brekala i sada ima 60 bodova. Bajer iz Leverkuzena i matematički je ostao bez šanse da se nađe u Ligi šampiona pošto je igrao samo 0:0 sa Verderom. Ipak, ukoliko Bajern pobedi Borusiju iz Menhengladbaha, uspeće Aspirindžije makar da se dočepaju Lige Evrope. Verder je ovim bodom stekao prednost od jednog boda u odnosu na 15. Hertu i 16. Arminiju, koja se nalazi na mestu koje vodi u baraž za opstanak, i dva boda više od Kelna koji trenutno dirktno ispada u Cvajtu.

Najviše pogodaka viđeno je u duelu Hofenhajma i Šalkea. Uprkos vođstvu gostiju 2:0, Hofenhajm je slavio 4:2 uz jedan pogodak Andreja Kramarića.