Senzacija u DFB Kupu: Bajern razbijen u Menhengladbahu!

Bundesliga 27. okt 202122:37 > 23:45 8 komentara
M'nchengladbach - Bayern Munich, 2nd round, Stadium im Borussia-Park. Munich's Leon Goretzka (2nd from left) reacts before the penalty kick Gorecka
Marius Becker/picture-alliance/dpa/AP Images

Fudbaleri Bajerna eliminisani su iz DFB Kupa Nemačke i to na kakav način - katastrofalnim porazom od Borusije u Menhengladbahu - 5:0!

Bio je to klasik nemačkog fudbala na krcatom stadionu Borusija Park.

Popularni Ždrebci namučili su Bavarce i na startu Bundeslige kad su u prvom kolu nove sezone igrali nerešeno 1:1, ali niko nij mogao ni da sanja da će fudbaleri Borusije u kup utakmici do vrha napuniti mrežu Manuela Nojera.

Već u 21. minutu bilo je 3:0 za domaći tim, a do kraja meča pukla je „petarda“. Golove su postigli Kone u 2, Bensebaini u 15. i 21, Embolo u 51. i 58. minutu.

Ovo je prvi put u istoriji da je Borusija pobedila Bajern u DFB kupu i to na kakav način.

Poslednji put kad je Bajern primio pet golova bilo je 2. novembra 2019. kad je poražen od Ajntrahta u Frankfurtu sa 5:1. Tada je u timu Ajntrahta blistao Filip Kostić, a zanimljivo je da je ekipu kao trener predvodio Austrijac Adolf Adi Hiter. Isti čovek je i večeras sedeo na klupi Borusije!

SofaScore

Pored ovog meča u istom terminu igrali su Hanover – Fortuna Diseldorf 3:0, Štutgart – Keln 0:2 i Jan Regenzburg – Hanza Roštok 3:3 – penali 2:4)

Ranije tokom dana plasman u osmini finala DFB Kupa Nemačke obezbedili su Bohum, St. Pauli, Union Berlin i Karslrue. U timu Bohuma blistali su srpski internacionalci Miloš Pantović i Erhan Mašović.