Šest golova u Menhengladbahu – prvi poraz Milionera od 2015.

Bundesliga 22. jan. 202122:36 > 22:402 komentara
Borusija Menhengladbah
REUTERS/Wolfgang Rattay

Fudbaleri Borusije Menhengladbah u derbiju 18. kola Bundeslige pobedili su imanjaka iz Dortmunda rezultatom 4:2.

Domaći tim je nastavio seriju dobrih rezultata i posle četvrtog trijumfa u poslednjih pet mečeva (uz remi) četvrti su na tabeli sa 31 bodom, dok su Milioneri u minula tri duela osvojili samo bod i sa 29 su peti.

Lider prvenstva je Bajern ima 39 bodova i u nedelju gostuje ‘fenerašu’ Šalkeu.

Ekipa iz Menhebgladbaha je povela u 11. minutu prvim od dva pogotka Nika Elvedija, ali gosti su ubrzo preokrenuli pogocima Erlinga Holanda u 22. i 28. minutu. Norvežanin je oba gola postigao na asistenciju Džejdona Sanča, a sa 14 pogodaka u 13 mečeva drugi je strelac prvenstva iza Roberta Levandovskog – 22.

Ipak, domaća Borusija je u nastavku bila konrektnija i preko Ramija Bensebainija u 49. i Markusa Tirama u 78. minutu ostvarila vredan trijumf i prekinula biz od 12 uzastopnih poraza od Milionera u Bundesligi. Prethodno su slavili još 11. aprila 2015.

Ekipa iz Mehnehgladbaha u sledećem kolu gostuju Union Berlinu, a Dortmund dočekuje Augsburg.