Šestica Darmštata, Paderborn slavio u Bremenu

Bundesliga 15. avg 202115:35 > 15:37
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Darmštata sa ubedljivih 6:1 pobedili su Ingolštat na svom terenu u trećem kolu nemačke Cvajte i upisali prvi trijumf u sezoni

Posle uvodna dva poraza, Darmštat je iskalio bes nad Ingolštatom i do poluvremena imao četiri gola prednosti. Tic u 29. i 45+4, Fejfer u 39. i Šnelhart u 45+2. rešilli su dileme oko pobednika već na velikom odmoru.

Kučke je u 50. smanjio zaostatak domaćina, da bi Fejfer novim pogotkom u 66. i zatim Manu u 90+4. postavili konačan rezultat.

Darmštat je 12. sa tri boda. Ingolštat ostaje na 17. poziciji bez poena.

Paderborn je kao gost dobio Verder u Bremenu sa 4:1, uz dva pogotka Platea u devetom i 17. minutu. U strelce za goste upisali su se još Mičel u 36. i Šalenberg u 55. minutu. Jedini gol za domaćina dao je Šmit u 52. minutu.

Paderborn je peti sa pet bodova. Verder 11. sa četiri.

Duel Hajdenhajma i Hanse završen je bez pobednika 1:1. Klajndenst u 68. za domaće i Minsi u 82. za goste su bili strelci.

Sve mečeve Bundeslige i Cvajte pratite uz naše kanale.