Sjajni Holand srušio Lajpcig i zadržao Bajern na vrhu

Bundesliga 9. jan. 202120:28 > 20:30
Lars Baron, Getty Images

Fudbaleri Borusije Dortmund u derbiju 15. kola Bundeslige u gostima su pobedili ekipu Lajpciga rezultatom 3:1.

Milioneri su upisali treći trijumf u poslednja četiri meča u prvenstvu i trenutno su četvrti sa 28 bodova, pet bodova manje od lidera Bajerna koji je u petak poražen od Borusije u Menhelgladbahu, dok je Lajpcig (31) propustio priliku da trijumfom izbije na vrh tabele.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a ponovo je blistao dvostruki strelac Erling Holand.

Gosti su poveli u 55. minutu pogotkom Džejdona Sanča, Norvežanin je četvrt sata kasnije duplirao vođstvo svog tima, a 25 golom u 25 meču u Bundeligi u 84. minutu postavio je konačan rezultat.

Holand je drugi strelac Bundeslige sa 14 pogodaka, a šest više ima napadač Bajerna Robert Levandovski.

Dortmund u sledećem kolu dočekuje Majnc, a Lajpcig ide u goste Volfsburgu.