Bundesliga 27. jan 202322:28 0 komentara
Lajpcig (Dominik Soboslaj slavi sa Haidarom i Danijem Olmom) Leipzig's Dominik Szoboszlai celebrates scoring their first goal with Dani Olmo and Amadou Haidara Bundesliga - RB Leipzig v VfB Stuttgart
REUTERS/Lisi Niesner (Dominik Soboslaj slavi sa Haidarom i Danijem Olmom)

Fudbaleri RB Lajpciga pobedili su na svom terenu ekipu Štutgarta u prvom meču 18. kola elitne namačke Bundeslige.

Bundesliga

Utakmica na Red Bul Areni završena je rezultatom 2:1.

Lajpcig je zabeležio drugu pobedu ove zime nakon remija sa šampionom Bajernom (1:1) i više nego ubedljive pobede nad Šalkeom u Gelzenkirhenu (6:0), dok je Štutgart doživeo prvi poraz nakon dva nerešena rezultata (Majnc 1:1, Hofenhajm 2:2).

Domaći tim je poveo u 25. minutu pogotkom mađarskog internacionalca Dominika Soboslaja iz slobodnog udarca sa blizu 30 metara udaljenosti. Bio je to snažan i precizan udarac, ali gol ide na dušu i golmanu gostiju Florijanu Mileru.

(Dominik Soboslaj postiže vodeći gol za Lajpcig iz slobodnog udarca) RB Leipzig's Dominik Szoboszlai scores their first goal from a free kick Bundesliga - RB Leipzig v VfB Stuttgart
REUTERS/Lisi Niesner (Dominik Soboslaj postiže vodeći gol za Lajpcig iz slobodnog udarca)

Isti igrač duplirao je prednost Lajpciga u 49. minutu, ponovo na efektan način sa ivice šesnaesterca. Ovog puta golman Štutgarta nije mogao ništa – 2:0. Bio je to četvrti pogodak Soboslaja u sezoni (jedan je postigao u Ligi šampiona).

Gosti su se vratili u igru u 68. minutu golom Krisa Fihriha iz jedanaesterca. Penalu je prehodilo igranje rukom mladog hrvatskog defanzivca Joška Gvardiola u svom šesnaestercu.

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.

Međutim, rezultat se više nije menjao. RB Lajpcig je ovom pobedom došao na samo bod zaostatka za šampionom Bajernom. Istina, sa utakmicom više odigranom.

U narednom kolu Lajpcig gostuje Kelnu, ali pre toga 1. februara u Kupu Nemačke dočekuje ekipu Hofenhajma. Štutgart takođe u Kupu Nemačke 31. januara gostuje drugoligašu Paderbornu

Ostali mečevi 18. kola Bundeslige na programu su u subotu i nedelju.