Šok u Dortmundu: Borusija izgubila, a do 89. vodila 2:0?!

Bundesliga 20. avg 202217:36 > 17:494 komentara
Borussia Dortmund - SV Werder Bremen, v. l. Julian Brandt Borussia Dortmund, Marco Friedl SV Werder Bremen, Marco Reus Borussia Dortmund, Christian Groß SV Werder Bremen, Foto: Dennis Ewert/RHR-FOTO xRHR-FOTO/DEx *** 20 08 2022, Football, Season 2022 2023, 1 Bundesliga, 3 Matchday, Borussia Dortmund SV Werder Bremen, f l Julian Brandt Borussia Dortmund , Marco Friedl SV Werder Bremen , Marco Reus Borussia Dortmund 20.08.2022, Fussball, Saison 2022/2023, 1. Bundesliga, 3. Spieltag, Borussia Dortmund - SV Werder Bremen, v. l. Julian
Photo Dennis Ewert RHR via Guliver Image

Veliko iznenađenje dogodilo se u Dortmundu gde je Verder iz Bremena pobedio sa 3:2 nakon što je Borusija do 89. minuta vodila sa 2:0!

Povratnik u elitni rang čak je bio bolji rival u prvom poluvremenu, pretio je preko bivšeg igrača Borusije Marvina Dukša, ali je domaći tim poveo u poslednjim trenucima iz prvog udarca u okvir gola. Strelac je nakon preciznog udarca bio Julijan Brant, fudbaler rođen u Bremenu.

Ni u nastavku meča Borusija nije blistala, ali je postigla još jedan gol: Portugalac Gerero preciznim udarcem sa velike udaljenosti u 77. minutu doveo domaći timu u vođstvo od 2:0. Asistent kod oba pogotka za žuto-crne bio ja kapiten Marko Rojs.

Tako je bilo do 89. minutu, a onda je prvo Englez Li Buhanan efektno postigao prvi, Romano Šmit u trećem minutu sudijske nadoknade drugi i škotski internacionalac Oliver Burk u 95. minutu treći gol za na kraju ipak zaslužen trijumf Verdera – 2:3!

Ceo meč za goste iz Bremena odigrao je srpski reprezentativac Miloš Veljković.

SofaScore

U velikoj krizi su Farmacauti iz Leverkuzena. Jedan od timova pominjan na početku sezone kao neko ko možda može da parira Bajernu, doživeo je treći uzastopni poraz u prva tri kola i nalazi se na začelju tabele.

Sva tri boda sa BajArene odneo je Hofenhajm, a drugi gol na meču postigao je Andrej Kramarić na asistenciju turskog defanzivca Ozana Kabaka. Hrvatskom reprezentativcu to je 89. pogodak u Bundesligi i on je ubedljivo najbolji strelac u istoriji kluba.

Prethodno je Baumgartner atraktivno petom savladao domaćeg golmana, a konačan rezultat postavio je u drugom poluvremenu Ruter (na dodavanje Kramarića).

Fußball 1. Bundesliga 3. Spieltag Bayer 04 Leverkusen - TSG 1899 Hoffenheim am 20.08.2022 in der BayArena in Leverkusen Torschuss / Tor zum 0:2 durch Andrej Kramaric Hoffenheim Fußball 1. Bundesliga 3. Spieltag Bayer 04 Leverkusen - TSG 1899 Hoffenheim am 20.08.2022 in der BayArena in Leverkusen
Guliver image (Radost Andreja Kramarića u Leverkuzenu)

Prvi gol u dresu Augzburga postigao je bosanskohercegovački internacionalac Ermedin Demirović, pojačanje iz Frajburga. Ipak to nije bilo dovoljno ni za remi protiv Majnca.

Jedini pogodak u Štutgartu postigao je Italijan Vinćenco Grifo za trijumf Frajburga.

Golova nije bilo jedino u Volfsburgu, gde su gostovali rudali iz Gelzenkirhena.

Rezultati i strelci: Borusija Dortmund – Verder Bremen 2:3 (Brant 45+2, Gereero 77 – Buhanan 89, Šmit 90+3, Burk 90+5), Bajer Leverkuzen – Hofenhajm 0:3 (Baumgartner 9, Kramarić 35, Ruter 78), Volfsburg – Šalke 0:0, Augzburg – Majnc 1:2 (Demirović 35 – Onisivo 31, Li Jae-Sung 90+3), Štutgart – Frajburg 0:1 (Grifo 11).

Od 18.30 u Berlinu igraju Union i RB Lajpcig.

Utakmice prve i druge Bundeslige možete gledati u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.