Šokantan nastavak sezone – Bajern izgubio u Minhenu!

Bundesliga 7. jan 202222:26 > 22:49 2 komentara
Robert Levandovski, BAjern Minhen
Sebastian Widmann/Getty Images

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha napravili su veliko iznenađenje i u prvom meču Bundelige u 2022. godini u Minhenu su pobedili Bajern 2:1.

Gosti su na „Alijanc arenu“ dopustovali sa samo jednim osvojenim bodom u poslednjih pet mečeva, ali su posle preokreta u 18. kolu uspeli da savladaju lidera šampionata, koji ima meč više i devet bodova više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda.

SofaScore

Gosti su na deobi desete pozicije sa 22 boda.

Bavarci su poveli u 18. minutu pogotkom Roberta Levandovskog na 14. asistenciju Tomasa Milera u sezoni, ali je Menhengladbah već do odlaska na odmor preokrenuo.

Bajern je postigao gol u 65 uzastopnih mečeva i izjednačio je sopstveni rekord lige postavljen u periodu od 2012. do 2014. Levandovski je upisao 18. gol u 20 utakmica ove sezone.

Florijan Nojhaus je izjednačio volej udarcem u 27. minutu posle greške Džošue Kimiha, a samo četiri minuta kasnije Štefan Lajner je glavom posle kornera matirao Svena Urliha.

Do kraja meča oba tima imala su nekoliko odličnih prilika, Levandovski je u 62. minutu pogodio prečku, a velike zasluge što se rezultat nije menjao imaju golmani, Jan Zomer sa jedne i Urlih sa druge strane.

Likas Kopado, Pol Vaner

Bajern je premijerni duel u novoj godini odigrao bez 13 prvotimaca (osmorica zaražena koronom, petorica povređena), a utakmica na praznom stadionu u Minhenu će ostati upamćena i po debiju Pola Vanera, momka koji je u decembru napunio 16 godina. Talentovani veznjak je najmlađi igrač Bavaraca u istoriji koji je zaigrao u Bundesligi. Šansu da debituje dobio je i nešto stariji, 17-godišnji, Lukas Kopado.

Bajern u sledećem kolu gostuje Kelnu, a Borusija dočekuje Bajer.