Tri evrogola za skok RB Lajpciga u Top 4 Bundeslige

Bundesliga 11. feb 202222:25 > 22:40 0 komentara
Bundesliga Lajpcig Keln Andre Silva (RB Leipzig) am Ball, Timo Huebers (1. FC Koeln) re., RB Leipzig vs. 1. FC Koeln, Fussball, 1. Bundesliga, 1
Bert Harzer/Eibner-Pressefoto via Guliver

Fudbaleri RB Lajpciga savladali su tim Kelna sa 3:1 u prvoj utakmici 22. kola nemačke Bundeslige.

Povezane vesti

RB Lajpcig je nakon poslednjeg časnog poraza od šampiona Bajerna u Minhenu (2:3) nastavio sa sjajnim igrama i rezultatima u 2022. godini.

Ekipa trenera Domenika Tedeska zabeležili su petu pobedu u šestoj utakmici od 8. januara kad se nastavila fudbalska sezona u Nemačkoj.

Siguran trijumf nad Jarčevima iz Kelna doneo im je četvrto mesto na tabeli. Nema sumnje da će tim iz Lajpciga do kraja sezone biti jedan od favorita za Top 4 koje donosi plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Navijači, njih oko 15. 000 na tribinama Red Bul Arene, uživali su u tri prelepa gola domaćeg tima. Nkunku je doveo Lajpcig u vođstvo iz slobodnog udarca u 25. minutu. Dani Olmo je sjajno šutirao u 54. minutu, a samo tri minuta kasnije Anhelino je krunisao izuzetnu akciju domaćeg tima.

Konačan rezultat postavio je igrač Kelna Lemperle u 90+1. minutu.

RB Lajpcig je ovom pobedom pretekao Keln, koji je sad sedmi na tabeli BL.