U Lajpcigu nisu zadovoljni podelom bodova sa Bajernom

(Marsel Halstenberg postiže izjednačujući gol protiv Bajerna) RB Leipzig's Marcel Halstenberg celebrates scoring their first goal Bundesliga - RB Leipzig v Bayern Munich
REUTERS/Annegret Hilse (Marsel Halstenberg postiže izjednačujući gol protiv Bajerna)

U Lajpcigu pomešana osećanja nakon meča sa najboljim nemačkim timom u 16. kolu Bundeslige.

Povezano

U derbiju prvog kola u nastavku šampionata na Red Bul areni u Lajpcigu domaći tim i desetostruki uzastopni prvak Nemačke podelili su bodove odigravši 1:1.

Bio je to duel prvoplaisrane i trećeplasirane ekipe u šampionatu. Bavarci su vodili nakon prvih 45 minuta, ali su fudbaleri Lajpciga zaslužno izjednačili u drugom poluvremenu.

Vezni fudbaler domaćeg tima Ksaver Šlager žali za sva tri boda.

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.

„Želeli smo da pobedimo! Imali smo loše prvo poluvreme i Bajern nas je kaznio. Ali u drugom poluvremenu Lajpcig je počeo da igra na svoj način, imali smo nekoliko izuzetnih akcija, tako da nismo sasvim zadovoljan ishodom“, rekao je austrijski fudbaler i dodao:

„Znamo koliko smo dobri i šta smo u stanju da uradimo. Možemo da pobedimo bilo kog protivnika“.

Bajern vodi na tabeli Bundeslige sa 35 bodova. Lajpcig je treći sa 29.