Union gazduje Berlinom, Filkrug ne prestaje da rešeta

Bundesliga 28. jan 202317:29 0 komentara
Verder
REUTERS/Fabian Bimmer

Odigrano je pet utakmica 18. kola Bundeslige. Pobede su zabeležili Union Berlin, Verder, Borusija iz Menhengladbaha, Mainc i Frajburg.

Imao je Union pred Svetsko prvenstvo period manje krize, ali to je sada definitivno prošlost. Nova pobeda, treća u isto toliko mečeva od kada je nastavljen šampionat, za deobu prvog mesta sa Bajernom, koji doduše ima utakmicu manje.

Ovog puta Union je u gradskom derbiju Berlina savladao Hertu 2:0. Strelci su bili Danilo Doeki u 44. i Paul Segvin u 67. minutu. Koliko može Union? To više niko ne sme da pita.

Verder je prekinuo jednu užasnu seriju. Četiri vezana poraza, najzad su prošlost. Pobeđen je na Vezeru Volfsburg 2:1, čime je prekinuta serija Vukova od šest vezanih trijumfa.

Junak Zelenih bio je, a ko drugi nego Niklas Filkrug. Nezaustavljivi bombarder zatresao je dva puta mrežu Vukova, prvo u 24. minutu iz penala, a potom u 77. minutu iz igre. Došao je do brojke od 13 golova i ponovo se osamio na prvom mestu liste strelaca. Počasni gol za Volfsburg postigao je Paredes u 90. minutu. Miloš Veljković ušao je u igru u 80. minutu.

Mainc je ubedljivo savladao Bohum 5:2, a jedan od dva gola gostiju postigao je Erhan Mašović. Frajburg je došao do prve pobede u nastavku sezone, a savladan je kod kuće Augsburg 3:1. Borusija iz Menhengladbaha zabeležila je prvu pobedu od kada je otišao golman Jan Zomer. Slavila je u gostima protiv Hofenhajma 4:1.