Uzalud gol Kostića: Ajntraht ne može ni sa igračem više

Bundesliga 12. sep 202117:26 > 17:44 0 komentara
Filip Kostić
Alex Grimm/Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta odigrali su nerešeno 1:1 sa Štutgartom kod kuće u četvrtom kolu Bundeslige i upisali treći uzastopni remi. Orlovi su do finiša meča u Frankfurtu vodili golom Filipa Kostića i imali igrača više, ali na kraju nisu uspeli da upišu prvi trijumf u sezoni.

Kostić je sa klupe počeo utakmicu. Šansu je dobio u 59. minutu umesto Jespera Lindstroma i samo 20 minuta na terenu bilo mu je dovoljno da prvencem u sezoni dovede svoj tim do vođstva. I to protiv bivšeg kluba.

Đibril Sou je proigrao srpskog reprezentativca na ivici šesnaesterca, usledio je snažan udarac po zemlji koji je završio uz levu stativu za veliko slavlje domaćih navijača.

Svega tri minuta kasnije Štutgart je ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Valdemara Antona i tada je delovalo da će pobeda ostati na Dojče Bank parku.

Ipak, Švabe su uspele da izbegnu poraz, uprkos brojčanoj inferiornosti. Igrao se 88. minut kada je Omar Marmuš iskoristio odbitak i doneo bod gostima.

Ajntraht sa tri boda zauzima 14. mesto. Štutgart je 10. sa četiri. Orlovi u sledećm kolu gostuju prvoplasiranog Volfsburgu. Švabe čekaju Bajer.

Mečeve Bundeslige pratite uz naše kanale.