Remi Gladbaha i Bajerna na otvaranju, Zomer briljirao

Bundesliga 13. avg 202120:13 > 22:2613 komentara
Borusija Menhengladbah
REUTERS/Wolfgang Rattay

Nova sezona Bundeslige, 59. po redu, otvorena je remijem Borusije Menhengladbah i Bajerna. Duel je završen rezultatom 1:1.

Bolje je u meč ušla Borusija, nanizala na startu tri dobre šanse da bi na kraju iskoristila smušenost u odbrani Bajerna u 10. minutu kada je gol postigao Alesan Plea.

Od sredine prvog dela meča agresivnije je krenuo i Bajern, nanizao je Robert Levandoski tri promašaja, a Zomer je bio sjajan na svom golu. Sve do 42. minuta kada je nakon kornera Levandovski uspeo da ipak matira golamana domaćih i izjednači rezultat.

U boljem ritmu je Bajern otvorio drugo poluvreme, ali Zomera nije poremetio primljen gol i perfektno je čuvao svoju mrežu.

U poslednjoj trećini meča razigrala sa ponovo Borusija, ali uspela je da zabeleži samo tri promašaja iz veoma dobrih prilika.

Na osam, devet minuta do kraja beležimo i dve gužve u kaznenom prostoru gostiju, tražio je Gladbah penal, ali nije bilo ništa od najstrože kazne za Borusiju.

Sasvim slobodno možemo da kažemo da je igrač utakmice Jan Zomer, golman Borusije koji je svom timu velikom sigurnošću doneo svom timu bod na otvaranju sezone.

Tok meča:

4′ – Prvu ozbiljnu priliku na meču imala je Borusija. Patrik Herman je uspeo da se izbori za prostor na ivici kaznenog prostora i šutirao je tik pored leve stative.

6′ – Nova prilika za domaćina, još bolja od prethodne. Ipak, Stanišić je uspešno intervenisao ispred Štindla i vratio bezbedno loptu do Nojera.

8′ – Zakasnio je Levendovski sa dodavanjem Gnabriju koji je na kraju bio neprecizan. Gol svakao ne bi bio priznat.

10′ – GOOOL! Vodi Borusija golom Alesana Plea! Grešio je Bajern od početka, Gladbah je napadao i na kraju nakon sjajnog prodora dolazi do lepog gola i vođstva 1:0.

14′ – Prvi ozbiljan napad Bajerna. Dobro je šutirao Levandovski, ali Zomer odlično brani.

25′ – Prošla je polovina prvog poluvremena. Videli smo nekoliko zanimljivih akcija na obe strane, ali bez značajnijih pokušaja pa nema ni promene rezultata. Gladbah vodi 1:0.

26′ – Pustio je Miler u kaznenom prostoru loptu Levandovskom koji ipak sa manje od pola metra pogađa Zomera pravo u noge. Neverovatno je kako ovo nije bio gol za goste.

27′ – Okušao je šut i Sane, ali neprecizno.

37′ – Stanišić je imao odličnu priliku da donese Bajernu izjednačenje, ali neprikosnoven je ove večeri Zimer na svom golu.

42′ – GOOOOL! Stanišić je iznudio korner, a Robert Levandovski sedmu vezanu sezonu otvara golom u prvom meču. Nakon tri promašaja na kraju je matirao Zomera i doneo Bajernu izjendačenje.

46′ – Meč se nastavlja.

57′ – Žuti karton dobio je Štindl, to je prva javna opomena u novoj sezoni.

58′ – Fantastična šansa za Gnabrija, ali Zomer i ovo brani, ovoga puta i uz malo sreće. Rezultat ostaje nepromenjen.

60′ – Ne može Levandovski da veruje da je njegov šut i ovoga puta zaustavio Zomer. Dejvis je sjajno napravio prodor, dodao Levandovskom, ali Zomer ove večeri brani (gotovo) sve.

70′ – Prva velika šansa Gladbaha u nastavku. Štindal je odlično gađao, ali Manuel Nojer dobro brani. Imaće domaći korner koji je nakon duže akcije doneo još jedan pokušaj Borusije, ali Manuel je siguran i nakon šuta Volfa.

82′ – Velika gužva u kaznenom prostoru Bajerna, traže domaći i penal, ali čini se da od toga neće biti ništa, baš kao ni minut ranije.

90′ – Pet minuta nadoknade ostalo je do kraja duela kojim je počela nova sezona.

94′ – Još jedna prilika za Bajern otišla je u nepovrat.