Veliki preokret Šalkea za povratak u Bundesligu

Terode Šalke Dynamo Dresden - FC Schalke 04, v. l. Tim Knipping Dynamo Dresden, Simon Terodde FC Schalke 04, Foto: Tim Rehbein/RHR-FOTO Dresden Rudolf-Harbig-Stadion Sachsen Deutschland x01.04.2022, Fussball, Saison 2021/2022, 1. Bundesliga, 28. Spieltag, Dynamo Dresden - FC Schalke 04, v. l. Tim Knipping
RHR-FOTO/TR via Guliver

Velikom pobedom nad Sankt Paulijem (3:2), u 33. kolu Cvajte, fudbaleri Šalkea 04 obezbedili su povratak u Bundesligu.

A, nije se posle 20 minuta činilo da će ekipa iz Gelzenkirhena trijumfalno rešiti derbi protiv ekipe iz Hamburga. Gosti su preko dvostrukog strelca, Igora Matanovića, obezbedili ogromnu prednost. Šalkeu je sredinom poluvremena poništen i pogodak, na asistenciju VAR sobe. Rukom je igrao strelac Itakura.

Povezano

Veliki preokret usledio je u nastavku. Najpre je Terode, početkom drugog dela, sa bele tačke pogodio za 1:1. Isti fudbaler izjednačio je u 71. minutu, posle asistencije Čurlinova. Konačnih 3:2, za ogromno slavlje na Veltins areni, postavio je Zalazar u 78. minutu.

Gosti su kraj dočekali sa devetoricom. Direktan crveni karton u 81. minutu dobio je Beifus, a Matanović u poslednjim sekundama susreta upario „žutaće“.

U duelu Ingolštada i Hanze nije bilo golova.

Ceo meč za domaći tim odigrao je štoper Nikola Stanković.

Ne predaje se ni HSV, sa 2:1 pobedio je Hanover i ostao u tri za plasman u Bundesligu. Oba gola za pobednički tim postigao je Glacel, u 13. i 20. minutu. Počasan gol bio je delo Kerka, sredinom prvog poluvremena.

Fudbaleri Haindenhajma slavili su u Regenzburgu (2:0). Pobednika su odlučili golovi Mainke (51) i Mora (81).