Veljkovićev Verder siguran u Ingolštadu

Bundesliga 11. sep 202122:45 0 komentara
Miloš Veljković
Carmen Jaspersen/AP Images

Pobedom na gostovanju Ingloštadu (3:0), u šestom kolu nemačke Cvajte, Verder se domogao treće pozicije, sa bodom zaostatka za liderom Regenzburgom.

Nekadašnji bundesligaš poveo je autogolom Antoniša, u 24. minutu. Prednost je udvostručio Veiser, pred kraj prvog povremena, dok je konačnih 0:3 postavio Dukš, odmah posle odmora.

Svih 90 minuta za pobednički tim odigrao je srpski reprezentativac Miloš Veljković.

Hamburger je golom u šestom minutu sudijske nadoknade vremena, u režiji Hejera, stigao do pobede nad Sandhausenom (2:1). HSV je poveo preko Kinsombija, sredinom drugog poluvremena, izjednačio je Bahman, u 86. Usledio je buran finiš i pobeda domaćeg tima.

Na klupi Hamburgera bio je potencijalni srpski reprezentativac, golman Marko Johanson.

Hanover je upisao „minimalac“ u duelu sa Sent Paulijem. Presudio je pogodak Kerka, u 39. minutu.

Najviše golova viđeno je u duelu Karlsruea i Holštajn Kila (2:2). Domaći tim poveo je u režiji Čok Kjung Roka, pred odlazak na odmor. Za tri minuta, Mes u 78. i Bartels u 80, režirali su preokret. Za konačan remi postarao se Homfan, u 88. minutu.

Peti Sent Pauli sakupio je deset bodova, šesti Karlsrue devet, koliko i osmi HSV. Kil na 13. mestu ima pet poena, poslednje pozicije zauzimaju Sandhausen, Ingolštat (4) i Aue (3).