Verder isprašio Fortunu, Trujić matirao lidera

Bundesliga 15. jan 202222:38 0 komentara
Nikola Trujić
Guliver image

Fudbaleri Verdera zabeležili su najubedljiviji trijumf (3:0) u subotnjem programu 19. kola popularne Cvajte.

Ekipa iz Bremena slomila je otpor gostiju tek pošto je na terenu ostala sa igračem više. U 58. minutu isključen je Peterson, da bi u 66. Fulkrug napokon obezdio Verderu prednost. Strelac prvog gola, bio je precizan i finišu za 3:0. Između, pogodio je Dukšč.

Srpski reprezentativac, Miloš Veljković, zamenjen je u finišu meča.

Paderborn je sa 2:1 pobedio Nirnberg u gostima. Golovima Mišela i Platea, gostujući tim stekao je dva gola prednosti u finišu prvog poluvremena. Na isteku 60. minuta, precizan je bio Daeli za konačnih 1:2.

Lider Sent Pauli remizirao je sa Aueom (2:2). Ekipa iz Hamburga spašavala je bod u nadoknadi vremena, precizan je bio Amenido. Prethodno je pogodio i Medić, na isteku prvih pola sata igre, za 1:1. Na suprotnoj strani, precizni su bili Zolinski (17) i Nikola Trujić (72).

Bivši učenik Partizanove škole igrao je poslednjih pola sata, uz gol, upisao je i žuti karton.

U poslednjoj utakmica dana, Darmštad i Karlsrue osvojili su po bod (2:2). Centralna figura meča bio je Albanac, Klaus Đasula. Najpre je autogolom, sredinom prvog poluvremena, obezbedio gostima prednost. Početkom nastavka, vratio je meč u egal fazu, pogotkom za 1:1. Ubrzo je Holand preokrenuo rezultat, da bi duel na 2:2 zaključio Šleunsener.

Sent Pauli, na vrhu, ima 37 bodova, jedan više od drugoplasiranog Darmštada i pet od trećeg Verdera. Šesti Paderborn i sedmi Nirnberg sakupili su po 30, deseti Karlsrue 26.