Verder siguran u Bilefeldu, Veljković „sačuvao“ gol

Verder Bremen
Pool via REUTERS/Patrik Stollarz

Fudbaleri Verdera u odloženoj utakmici 20. kola Bundeslige u gostima su pobedili Arminiju rezultatom 2:0.

Gosti iz Bremena ostvarili su drugi trijumf u poslednje tri utakmice, uz remi, i sa 30 bodova na 12. poziciji izjednačili sa Hofenhajmom.

Ekipa iz Bilefelda nastavila je da posrće, u proteklih sedam mečeva zabeležila je pet poraza i dva remija, i sa 19 bodova u zoni je ispadanja. Herta, prvi tim iznad crte ima dva boda više.

Verder je oba gola postigao u drugom poluvremenu, a posao im je bio olakšan isključenjem Natana De Medine u 71. minutu. Belgijski rezervista na terenu je proveo samo 19 minuta.

Gosti su poveli u 47. minutu pogotkom američkog napadača Džoša Sardženta, a konačan rezultat postavio je Kevin Mohvald u 75. minutu.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je ceo meč za Verder, koji u sledećem kolu dočekuje Bajern. Arminija gostuje Bajeru.