Bundesliga 12. mar 202222:48 0 komentara
Miloš Veljković
Carmen Jaspersen/AP Images

Fudbaleri Hajdenhajma pobedili su Verder sa 2:1, u 26. kolu popularne Cvajte

Superzanimljivom susretu svedočili su navijači na skoro maksimalno popunjenoj Voit areni. Poveo je domaći tim u 39. minutu, precizan je bio Kulveter. Na 2:0 povisio je Stefan Šimer, sredinom drugog poluvremena.

Povezano

Mala drama ispratila je finiš susreta. Posle pregleda snimka, na signalizaciju VAR sobe, Hajndehajm je ostao sa desetoricom, direktan crveni karton dobio je Marnon Buš. Iz slobodnog udarca, odmah potom, zaostatav Verdera smanjio je Marvin Dukš u 90. minutu. Napadali su gosti iz Bremena u finišu, imali i dobru šansu, ali posle pet minuta nadoknade nije bilo promene rezultata.

Štoper Miloš Veljković odigrao je ceo meč za Verder.

U duelu Paderborna i Fortune nije bilo pobednika (1:1).

Istovetnim rezultatom okonačan je i duel u Drezdenu, između Dinama i Sankt Paulija.

Zbog korone odložen je meč Hamburgera i Auea.

Drugi Sankt Pauli ima 48 bodova, koliko i treći Verder. Hajndehajm je peti sa 42, Paderborn osmi sa 37, dok 11. Fortuna ima 31 poen. Aue je pretposlednji sa 19 bodova.