Verderov preokret, Veljković starter, Šalke ubedljiv

Bundesliga 10. dec 202120:40 > 20:50 0 komentara
Miloš Veljković
xEibnerxPressefoto HeikexFeinerx EP_EER via Guliver

U petak su se igrala dva meča 17. kola druge nemačke lige, a pobede su ostvarili prošlosezonski bundesligaši – Verder je kao gost porazio Regensburg, a Šalke je u Gelzenkirhenu bio ubedljiv protiv Nirnberga.

Verder je u gostima slavio rezultatom 3:2 (1:1) protiv Regensburga, pa sada ima 26 bodova i deveti je na tabeli. Regensburg je posle četvrtog poraza u prethodnih pet mečeva pao na četvrto mesto.

Cvajta:

Poveo je domaćin već u petom minutu preko Brajtkrojca, kojem je asistirao Sing. Do poluvremena izjednačio je Leonardo Bitenkurt, a u 59. minutu gosti dolaze do preokreta posle pogotka Fridla. Dukš u 89. minutu postavlja nedostižnih 1:3, a razliku do kraja smanjuje Sing pogotkom u 90+2. minutu.

Čitav meč u pobedničkom timu odigrao je srpski reprezentativac Miloš Veljković.

U narednom kolu Regensburg dočekuje Darmštat, dok će ekipa iz Bremena putovati na gostovanje u Hanover.

Šalke je na domaćoj „Veltins areni“ u Gelzenkirhenu rezultatom 4:1 (1:0) pobedio Nirnberg i sada je treći na tabeli Cvajte sa 29 bodova. Nirnberg je šesti sa 27.

Strelci za Šalke bili su Auvejan, Šafler (autogol), Čurlinov i Itakura, dok je jedini pogodak za poraženi tabor postigao Nirnberger.

U narednom kolu Šalke će gostovati HSV u Hamburgu, dok će Nirnmberg gostovati ekipi Ercebirge Auea. Utakmice nemačke Cvajte pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.