Čelsi „okrenuo“ Lids za čelo tabele, opet gol Žirua

Fudbal 5. dec 202022:54 > 23:15 31 komentara
Olivier Giroud
Matthew Childs - Pool/Getty Images

Fudbaleri Čelsija slavili su u poslednjem meču subotnjeg programa 11. kola engleske Premijer lige protiv Lidsa rezultatom 3:1 (1:1) i na taj način, barem nakratko, izbili na čelo tabele Premijeršipa. Fantastičnu formu nastavio je francuski napadač Olivije Žiru, koji se u strelce upisao po peti put u samo četiri dana.

Gosti su poveli već u četvrtom minutu preko Bemforda, koji je spretno primio loptu, predriblao Mendija i pogodio posle munjevite kontre i idealnog pasa Filipsa.

Međutim, ubrzo se konsolidovala ekipa Frenka Lamparda, pa je u 27. mintuu stigla do izjednačenja, a strelac je bio nevervoatni Francuz Olivije Žiru, koji je ponovo bio na pravom mestu i posle oštrog centaršuta Džejmsa hitrom reakcijom izjednačio iz peterca. Žiru je samo četiri dana ranije u meču grupne faze Lige šampiona protiv Sevilje postigao čak četiri gola na jednom duelu.

U drugom poluvremenu Čelsi je nastavio sa dobrim igrama, a u 61. minutu došao je i do vođstva – Maunt je veoma dobro izveo korner, a Zuma je bio daleko najviši u skoku i sigurno pogodio glavom za 2:1 za „Plavce“.

Konačnih 3:1 postavljeno je u trećem minutu sudijske nadoknade, Čelsi je demonstrirrao fantastičnu brzinu, a Kristijan Pulišić je naleteo na loptu koju je ubacio Verner.

Čelsi je posle ta tri osvojena boda na Stamford Bridžu, na kojem je bilo navijača prvi put od marta, na prvoj poziciji šampionata sa 22 boda, jednim više od Totenhema i Liverpula, koji svoje mečeve igraju u nedelju. U narednoj rundi Čelsi gostuje Evertonu na Gudisonu.

Lids je doživeo i peti poraz u sezoni i sada imaju 14 bodova i nalaze se na 13. mestu. U sledećem kolu ekipa Marsela Bijelse dočekaće Vest Hem Junajted.