Čempionšip: Opet poraz Brentforda, Norič sve dalje

Fudbal 20. feb 202115:39 > 15:50 1 komentar
Coventry City
Mark Thompson/Getty Images

Prvi meč subotnjeg programa 31. kola engleskog Čempionšipa doneo je pobedu Koventrija na domaćem terenu nad Brentfordom rezultatom 2:0, a junak „nebeskoplavih“ bio je dvostruki strelac Tajler Voker. Bio je to treći poraz u nizu za Brentford – drugolasirani tim tabele.

Domaći su na „Sent Endruzu“ poveli u 19. minutu kada je penal uspešno izveo Tajler Voker. U 55. minutu isti igrač je postavio konačnih 2:0, a asistirao mu je Kalum O’Her.

Koventri je pobedom prekinuo niz od pet utakmica bez pobede, poslednji put su slavili protiv Šefild Venzdeja još 27. januara. Trenutno su 18. sa 34 boda, a u sledećem kolu gostovaće Svonsiju.

Brentford je posle trećeg poraza zaredom i dalje drugi na tabeli sa 57 bodova, šest manje od prvoplasiranog Noriča, a 57 bodova osvojio je i Votford. Norič ima meč manje. Sledeći protivnik za „Pčele“ biće Šefild Venzdej u Londonu.

Mečeve Čempionšipa pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.