Četvrta tripla kruna: Seltik osvojio Kup posle penala!

Fudbal 20. dec 202018:33 > 18:39 0 komentara
Celtic
Ian MacNicol/Getty Images

U škotskom fudbalu je posle 16 meseci okončana sezone 2019/2020, koju je u velikoj meri obeležio koronavirus. Finiš je ipak bio spektakularan – Seltik je uspeo da dođe do četvrte triple krune u istoriji pobedom u finalu Kupa Škotske nad Hardsom rezultatom 3:3 (4:3) posle penala.

Delovalo je da će Seltik lako doći do pobede na legendarnom Hempden parku pošto je posle pola časa igre vodio sa 2:0 golovima Kristija i Eduara iz penala.

Međutim, vratio se u drugom poluvremenu Harts pogocima Bojsa u 48. i Kingslija u 67. minutu, pa se ušlo u produžetke. Seltik je u 105+1. minutu bio ponovo nadomak trijumfa, ali je u drugom produžetku Džineli u 111. minutu doneo još jedno izjednačenje Hartsu.

Zatim se pristupilo izvođenju penala, a ključni je u petoj seriji pogodio Norvežanin Kristofer Ajer za pobedu 4:3 u penal-seriji i veliku radost za zeleno-bele. Junak je ipad bio golman Konor Hazard, koji je odbranio dva udarca fudbalera Hartsa.

Novi trofej u bogatoj istoriji Seltika došao je pošto je rukovodstvo pružilo podršku treneru Nilu Lenonu usred protesta ispred stadiona na kojima su navijači tražili njegovu hitnu smenu. Seltik se u sezoni 2020/2021. nalazi u zaostatku od 16 bodova u odnosu na Rendžers trenera Stivena Džerarda.