BiH SIGURNA: Francuzi slavili u Amsterdamu (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je Holandiju u prijateljkom meču u Amsterdamu sa 3:2, dok je selekcija Bosne i Hercegovine bila sigurna protiv Luksemburga.

Utakmica je protekla u odavanju pošte legendarnom Johanu Krojfu, legendi holandskog i svetskog fudbala, preminulom u četvrtak u 69. godini.

Posle minuta ćutanja pre početka meča, simbolično, u 14. minutu sve u „Areni“ je stalo. Krojf se proslavio u dresu sa brojem 14, a mesto na stadionu na kojem je uvek sedeo ove večeri ostalo je upražnjeno.

Utakmica je u većem delu protekla u znaku gostiju. Napadač Atletiko Madrida Antoan Grizman u 7. minutu sjajno je izveo slobodan udarac za vođstvo gostiju od 1:0. Bio je to hiljaditi primljen gol „lala“ u istoriji.

Nije mnogo vremena prošlo i na semaforu je već pisalo – 0:2 (13. minut). Na asistenciju Blejsa Matuidija u srcu šesnaesterca najbolje se snašao Olivije Žiru i lako je savladao golmana domaćina, koji je u prvom poluvremenu još nekoliko puta mogao da vadi loptu iz mreže.

U 47. minutu nadu Holanđanima vratio je Luk de Jong i to golom rukom, što je sudijama promaklo, a izjednačenje je doneo Ibrahim Afelaj u 85. minutu preciznim šutom sa ivice šesnaesterca.

Ipak, trijumf „galskim petlovima“, praktično u sledećem napadu obezbedio je Matuisi na asistenciju Marsijala.

Selekcija Bosne i Hercegovine je u Luksemburgu savladala domaću selekciju sa 3:0. Strelci za tim selektora Mehmeda Baždarevića bili su Šano u 73. minutu (autogol), Đurić u 75. i Pjanić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Island je na svom terenu pobedio Švajcarsku sa 1:0, dok su dueli Jermenija – Belorusija i Slovačka – Letonija završeni bez golova.