LŠ: Potop Arsenala u Minhenu, Real od 0:1 do 3:1

Champions League 15. feb 201720:07 > 22:07
Marc Mueller, Getty Images Sport

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Arsenal u Minhenu sa 5:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, dok je Real u Madridu preokrenuo i slavio protiv Napolija sa 3:1.

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Bajern je i prošle sezone, u grupnoj fazi takmičenja, identičnim rezultatom savladao „tobždije“, a od Engleza je bio bolji i u sezonama 2004/05. i 2013/14. u osmini finala.

Bavarci su spektakularnim golom Arjena Robena u 11. minutu poveli protiv stare mušterije iz Londona.

Arsenal je izjednačio u 30. minutu preko Aleksisa Sančeza, nakon što je sudija Milorad Mažić duel Roberta Levandovskog i Lorena Košelnog okarakterisao kao jedanaesterac.

Golman Bavaraca Manuel Nojer odbranio je šut Sančeza sa bele tačke, ali se lopta odbila do igrača Arsenala koji je uz mnogo sreće poravnao rezultat.

U 39. minutu „tobdžije“ su imale još jednu sjajnu šansu, međutim, Granut Džaka je sa 15-tak metara šnažno šutirao direktno u Nojera.

Nekoliko minuta kasnije David Alaba je centrirao, a Robert Levandovski za malo bio „kratak“, tako da je njegov udarac glavom otišao je preko gola.

Matthias Hangst, Bongarts

Pred odlazak na odmor u odličnoj poziciji da potpuno preokrene rezutat bio je Mesuz Ozil, ali i ovoga puta Nojer je bio na mestu.

Drugo poluvreme počelo je izlaskom iz igre povređenog kapitena Arsenala Košelnog. Francuz je u 49. minutu morao van terena, a bez njega u sastavu odbrana engleskog tima se bukvalno raspala.

Poljak Robert Levandovski je ubrzo, u 53. minutu, još jednom dokazao zbog čega je neprikosnoven u šesnaestercu. Lam je centrirao sa desne strane, a Levanodvski u skoku nadvisio Mustafija i drugi put doneo prednost svom timu.

Gosti iz Londona se još nisu bili oporavili od gola Levandovskog, a na semaforu je već pisalo 3:1. Poljak je ovoga puta bio asistent, a Tijago Alkantara strelac u 56. minutu.

Kanonada Bavaraca nastavljena je u 63. minutu. Drugi pogodak za ekipu Karla Anćelotija preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca postigao je Alkantara.

Tačku na brodolom Arsenela stavio je Tomas Miler u 88. minutu. Reprezentativac Nemačke je samo nekoliko trenutaka ranije zamenio Levandovskog i prvu priliku pretvorio u pogodak.

Napolitanci su do prednosti u Madridu stigli prelepim pogotkom Lorenca Insinjea iz velike udaljenosti u 8. minutu, a iznednačenje „kraljevskom klubu“, preciznim udarcem glavom, doneo je Karim Benzema u 18. minutu.

Madriđani su odlično otvorili drugo poluvreme i golom Tonija Krosa u 49. minutu, na asistenciju Kristijana Ronalda, sa nekih 15 metara preokrenuli rezultat – 2:1.

U 54. minutu već je bilo 3:1 za „kraljevski klub“. Kasemiro je spektakularnim udarcem sa 25 metara savladao Pepea Reinu.

Do kraja meča u prestonici Španije rezultat se nije menjao, iako su oba tima imala nekoliko izglednih šansi.

Revanši su 7. marta u Londonu i Napulju.

U utorak uveče PSŽ je u Parizu deklasirao Barselonu sa 4:0, dok je Benfika na svom terenu savladala Borusiju Dortmund sa 1:0.

Sledeće nedelje, 21. i 22. februara na programu su preostali dueli osmine finala: Bajer – Atletiko Madrid, Mančester Siti – Monako, Porto – Juventus i Sevilja – Lester.