LŠ: Prednost za Astanu, APOEL, Legiju, Šerif….

Champions League 12. jul 201720:44 > 22:20
Getty Images

U sredu su igrani prvi mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a pobede su ostvarili Astana, APOEL, Šerif, Hapoel Ber Ševa....

Kazahstanska Astana je pobedila na gostovanju letonskom Spartaksu, minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol je postigao napadač iz Gane Patrik Tvumasi u 73. minutu iz slobodnog udarca. Đorđe Despotović je u pobedničkoj ekipi odigrao poslednjih nekoliko minuta, dok je golman Nenad Erić meč presedeo na klupi.

Minimalac je viđen i u Nikoziji na Kipru, gde je APOEL do slavlja protiv Didelanža iz Luksemburga došao u 71. minutu, kada je Argentinac Fakundo Bertoljo precizno šutirao po zemlji posle prodora po desnoj strani terena.

Vezista Honveda Đorđe Kamber je predvodio sa kapitenskom trakom tim na gostovanju Hapoel Ber Ševi u Izraelu, ali su Mađari poraženi sa 2:1. Hapoel je poveo preko Migela Vitora u 35, povisio je u 52. minutu Den Embinder, dok je mađarski šampion uspeo samo da smanji golom Davidea Lanzafamea u 63. minutu.

Do prednosti pred revanš je stigao i moldavski Šerif Tiraspolj, koji je sa 1:0 nadigrao albanski Kukeši. Belgijski vezista Zigaj Badibanga je u 79. minutu postigao jedini gol sa penala, samo deset minuta pošto je ušao u igru.

Mečeve drugog kola kvalifikacija su igrali i makedonski prvak Vardar (protiv Malmea), kao i šampioni BiH i Slovenije Zrinjski i Maribor.

BATE Borisov je na svom terenu u Belorusiji igrao nerešeno sa jermenskim Alaškertom 1:1, a centralni akter na meču je bio beloruski vezista Aleksej Rios.

30-godišnji fudbaler peruanskog porekla je u 43. minutu postigao gol glavom za tim BATE, ali je u 78. minutu zatresao mrežu sopstvenog gola. Srpski internacionalac Nemanja Milunović je odigrao ceo meč za belorusku ekipu, Anes Rušević nije ulazio u igru, dok su dres Alaškerta nosili Milan Jablan, Danijel Stojković, Uroš Nenadović i Mladen Zeljković.

Legija je već jednom nogom u narednom kolu kvalifikacija, pošto je na gostovanju finskom Mariehamnu slavila sa 3:0. Strelci za Poljake su bili Giljerme u 8. sa penala, Dominik Nađ u 40. i Kasper Hamalainen u 44. minutu. Miroslav Radović zbog povrede nije bio u timu Legije.

Bugraski Ludogorec je neprijatno iznenadio svoje navijače pošto je poražen kao gost od Žalgirisa sa 2:1. Aniset je u 18. minutu doveo Orlove iz Lude šume u vođstvo, ali su Litvanci preokrenuli pogocima Serža Nijazdija u 78. i Mantasa Kuklisa u 86. minutu. Za Žalgiris je do 73. igrao srpski vezista Matija Ljujić, a u 62. minutu je dobio žuti karton.

Remijem je završen meč u Irskoj, pošto su Dandalk i Rozenborg igrali nerešeno 1:1. Dejvid Mekmilan je bio precizan u 18, dok je konačan rezultat postavio Tore Reginiusen u 44. minutu. Za norvešku ekipu je od 42. minuta igrao i srpki vezista Milan Jevtović.

Poslednji meč dana su igrali na Islandu Hafnarfjordur i Vikingur, a završen je rezultatom 1:1. Emil Palson je postigao gol za domaćina u 49, dok je izjednačio Adešina Laval u 73. minutu iz penala.