LŠ: Remi u Nici, ludnica u Brižu

Champions League 26. jul 201722:37 > 22:43
Getty Images/Alexis Boichard/Agence Zoom

U jednom od najzvučnijih duela trećeg kola kvalifikacija za Ligu Šampiona, Nica i Ajaks odigrali su nerešeno - 1:1. Najviše golova viđeno je na meču Briž - Istanbul, čak šest.

Mario Baloteli je doveo francuski tim u vođstvo u 32. minutu, ali vrlo važan gol za vicešampiona Holandije, postigao je Doni Van De Bek u četvrtom minutu drugog poluvremena.

Meč dana odigrali su Klub Briž i Istanbul Basakšehir. Domaći su nakon samo 16 minuta igre poveli 2:0, ali Istanbul u drugom poluvremenu postiže čak tri gola i stiže do preokreta. U 79. minutu, Stefano Densvil je drugim golom za Briž postavio konačnih 3:3.

Sve je još otvoreno u okršaju Seltik – Rozenborg, pošto je prvi meč u Glazgovu završen bez golova 0:0.

Minimalnu prednost na svom terenu stekao je šampion Rumunije Vitorul, koji je savladao APOEL sa Kipra rezultatom 1:0. Gol je postigao Kristijan Ganea u 75. minutu.

Izraelski Hapoel Ber Ševa ima razloga da se nada plasmanu u plej-of rundu, pošto je sa 2:0 kod kuće bio bolji od Ludogoreca.

Povoljne rezultate u prvim mečevima ostvarili su i Rijeka i Maribor, kao i Astana i kijevski Dinamo.