LŠ: Karabag četvrtu godinu uzastopno u plej-ofu

Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Fudbaleri azerbejdžanskog prvaka Karabaga četvrtu godinu uzastopno plasirali su se u poslednje kolo kvalifikacija za plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Ekipa iz Agdama je posle nerešenog ishoda prve utakmice (0:0) u revanšu u Tiraspolju savladala moldavskog šampiona Šerif sa 2:1 i u petak će saznati ime protivnika u plej-ofu.

Šerif je imao duplo više puteva ka golu rivala (17-8), ali je Karabag kontrolisao dešavanja na terenu i imao više loptu u posedu (55-45), ali jedino što su uspeli je da u sudijskoj nadoknadi vremena postignu utešan pogodak.

Gosti su poveli u najgorem mogućem trenutku po Moldavce. Južnoafrikanac Dino Ndlovu je poslednjim momentima prvog poluvremena odlično prošao po levoj strani i uz malo sreće snažnim šutom sa desetak metara matirao golmana Šerifa.

Sve nade domaćina pokopao je Španac Mičel, koji je u 86. minutu odlično reagovao na centaršut Ansija Agolija i sa 11 metarta duplirao prednost Azerbejdžanaca.

Konačan rezultat postavio je Belgijanac Ziguj Badibanga u 90+4. minutu sa bele tačke.

Ukoliko prvi put u istoriji ne obezbedi mesto u grupnoj fazi Lige šampiona Karabagu kao uteha ostaje činjenica da je overio vizu za Ligu Evrope.