LŠ: CSKA rutinski, Slavija izbacila BATE

Champions League 2. avg 201720:47 > 20:49
Getty images/Epsilon

Fudbaleri CSKA pobedili su grčki AEK u Moskvi sa 1:0 i plasirali su se u plej-of za ulazak u Ligu šampiona.

Ruski tim je veći deo posla odradio u prvom meču u kojem je slavio sa 2:0, pa je dalje prošao sa ukupnih 3:0.

Bez većih problema je CSKA odradio posao u revanšu, a meč je rešio Načo golom u 74. minutu. U sastavu gostiju ceo meč je odigrao Uroš Ćosić.

Mnogo teže je plasman u plej-of obezbedila češka Slavija koja je izgubila u revanšu od BATE-a u Belorusiji sa 2:1, ali je dalje prošla upravo zbog postignutog gola u gostima jer je prvi meč dobila sa 2:1.

Signevič je već u petom minutu neutralizovao prednost Čeha i delovalo je da će BATE uspeti da nadoknadi minus.

Ipak, gosti su izjednačili golom Škode u pravom trenutku, u 44. minutu. BATE je već u prvom minutu drugog dela ponovo poveo golom Staseviča, ali do kraja nije postigao još jedan gol koji bi mu garantovao prolaz.

Nemanja Milunović odgrao je celu utakmicu za beloruski tim.

Dalje je prošao i kiparski APOEL koji je protiv rumunskog Vitrolula morao da igra produžetke.

Karlao je u 54. minutu postigao gol koji je neutralizovao prednost Vitrolula iz prvog meča, ali gosti su se odbranili do kraja.

Ipak, u dodatnih 30 minuta se sve otvorilo domaćinu. Merkis je pogodio u 93. minutu, a samo minut kasnije De Kamagro je povećao na 3:0. Konačan rezultat postavio je Efrem u 105. minutu.