LŠ: Rapsodija PSŽ i Junajteda, Čelsi u 94'!

Champions League 27. sep 201720:28 > 22:28
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Pari Sen Žermena još jednom su potvrdili da su moćni ove sezone pošto su u derbiju drugog kola Lige šampiona nadigrali Bajern na svom terenu sa 3:0.

Ekipa Unaija Emerija imala je ispred sebe ozbiljnog rivala, ali je pokazala da je svakako među glavnim favoritima za trofej u Ligi šampiona ove godine.

Iako Bajern nije igrao uopšte loše, individualni kvalitet pre svega napadača Parižana došao je do izražaja.

Od samog starta sve oči su bile uperene ka Nejmaru i Kavaniju, ali su Brazilac i Urugvajac očigledno brzo rešili nesuglasice koje su imali oko izvođenja prekida.

Već u drugom minutu PSŽ je najavio svoje blistavo veče. Nejmar je odradio fantastičan posao na levoj strani, nanizao je nekoliko protivničkih igrača i proigrao Danija Alvesa koji je na drugoj stativi ispod golmana Urliha pogodio za 1:0.

Bajern je pokušao brzo da uzvrati, imao je nekoliko opasnih naleta, ali je u 31. minutu primio još jedan gol.

Mbape je dobio loptu na desnoj strani, zastao je i proigrao Kavanija koji je iz prve fantastičnim udarcem pogodio gornji levi ugao Bajernovog gola.

Karlo Ančeloti je u nastavku pokušao sa izmenama, ali to nije pomoglo njegovom timu. Meč je definitivno rešen u 63. minutu. Mbape je fantastičnim potezom iz igre izbacio levog beka protivničke ekipe, a onda se na petercu najbolje snašao Nejmar – 3:0.

PSŽ ima maksimalnih 6 bodova u B grupi, a na deobi drugog mesta su Bajern i Seltik koji je nadigrao Anderleht u Belgiji sa 3:0 golovima Grifitsa i autogolom Kare.

Blistavo veče u Ligi šampiona imao je i Mančester junajted koji je slavio u Moskvi protiv CSKA sa 4:1. Tim Žozea Murinja izgleda veoma dobro od starta sezone, pa se uopšte ne oseća ni izostanak Pola Pogbe.

Ponovo je Nemanja Matić dirigovao na sredini terena, a Junajted je mrežu CSKA načeo već u četvrtom minutu. Marsijal je sa leve strane poslao centaršut, a najviši u skoku bio je Romelu Lukaku koji je na stavio svoju seriju golova.

Već u 27. minutu bilo je 0:3. Prvo je u 19. minutu Mhitarjan iznudio penal koji je Marsijal lagano iskoristio, a onda je Francuz ponovo asistirao Lukakuu koji je posle velike greške Berezuckog lagano smestio u mrežu.

Belgijanac od početka sezone za Junajted nu svim takmičenjima samo protiv Lestera nije dao gol, a na devet mečeva ima 10 postignutih golova. Konačan rezultat u poslednjem minutu postavio je Kučaev.

I u drugom meču A grupe nije bilo dileme pošto je Bazel neočekivano razbio Benfiku sa 5:0 uz dva gola Oberlana i po jedan Langa, Van Volfsvinkel i Riveiros. Andrija Živković igrao je do 74. minuta, a Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč za poraženi tim.

Junajted ima 6 bodova, a Bazel i CSKA po 3.

Mali derbi večeri odigrali su Atletiko i Čelsi u Madridu, delovalo je da će meč biti završen rezultatom 1:1, a onda je Miči Batšuaji u poslednjoj sekundi posle sjajne akcije zatresao mrežu Atletika za 2:1.

Grizman je pogodio za 1:0 u 40. minutu sa penala, a izjednačio je ove sezone sjajni Alvaro Morata u 60. minutu posle odlične reakcije na centaršut Edena Azara.

U grupi D nije bilo iznenađenja, iako se Olimpijakos odlično držao u Torinu, pre nego što je izgubio od Juventusa sa 2:0. Mrežu gostiju načeo je Gonzalo Iguain u 69. minutu posle drugog pokušaja, a 10 minuta pre kraja konačan rezultat uz dosta sreće i upornosti postigao je Mario Mandžukić.

Juve sada ima 3 boda kao i Sporting koji je izgubio u Lisabonu od Barselone sa 1:0. Katalonci nisu blistali, ali su nastavili da beleže izuzetne rezultate na početku sezone i sada imaju dve pobede u Ligi šampiona.

Koates je zatrsao svoju mrežu u 49. minutu posle centaršuta Lea Mesija i gužve koju je zakuvao Luis Suares.