LŠ: Džeko i Kolarov uzeli bod Čelsiju, nemilosrdni PSŽ

Champions League 18. okt 201722:33 > 22:52
Getty Images/Maurizio Lagana

Fudbaleri Rome ostali su neporaženi na Stamford bridžu protiv Čelsija 3:3, u trećem kolu grupne faze Lige šampiona, uz dva gola Edina Džeka i jedan Aleksandra Kolarova.

Goleadu u Londonu otvorio je David Luiz u 11. minutu, a već u 37. bilo je 2:0 za domaće. Strelac je bio Eden Azar. Samo tri minuta kasnije Aleksandar Kolarov je posle sjajnog prodora zakucao loptu pod prečku i smanjio zaostatak, da bi Edin Džeko golovima u 65. i 70. minutu preokrenuo rezultat i na sjajan način obeležio 100. meč u dresu Vučice. Asistent kod drugog pogotka bio je Kolarov.

Ipak, Azar svojim drugim golom postavlja konačna rezultat i spašava Čelsi poraza.

U prethodnom meču grupe, Atletiko je remizirao u Bakuu protiv Karabaga 0:0.

Londonski klub je na prvoj poziciji na tabeli grupe C sa sedam bodova, Roma je druga sa pet, Atletiko ima dva, a Karabag bod.

Kad je reč o grupi D Barselona je slavila na Kamp Nou protiv Olimpijakosa 3:1, uprkos igraču manje od 42. minuta, i nastavila pobedničku seriju u Ligi šampiona. Katalonci su u vođstvo došli autogolom Nklulua u 18. minutu, u nastavku je Žerar Pike zbog drugog žutog kartona isključen sa meča, ali to nije omelo domaći tim da preko Mesija u 61. i Dinja u 64. potvrdu pobedu. U redovima Pirejaca Saša Zdjelar je igrao ceo meč, dok je Uroš Đurđević ušao u 55. minutu.

Pobedu u toj grupi ostvario je i Juventus, teže nego što se očekivalo, protiv Sportinga 2:1. Gosti iz Lisabona su u vođstvo došli u 12. minutu autogolom Aleksa Sandra. Međutim, Pjanić je u 29. izjednačio i golom obeležio povratak na teren posle povrede, da bi u 84. minutu Mandžukić doveo Staru damu to tri boda.

Posle ovog kola, Barsa je prva sa devet bodova, šest ima Juve, Sporting tri, dok je Olimpijakos bez bodova.

Trozubac Nejmar-Kavani-Mbape nastavio je da ujeda protivnike. Na krilima napadačkog trija Pari Sen Žermen je ostvario novu ubedljivu pobedu savladavši Anderleht u Briselu 4:0. Mbape je načeo domaće u trećem, Kavani nastavio u 44, a Nejmar se u strelce upisao u 66. minutu. Konačan rezultat postavio je Anhel di Marija u 88. Tim trijumfom Sveci su praktično jednom nogom zakoračili u nokaut fazu, pošto posle tri kola imaju devet bodova uz gol razliku 12:0. Devet od tih 12 golova postigla su pomenuta trojica igrača. U redovima domaćih od 89. minuta igrao je Ivan Obradović.

U drugom meču grupe B, Bajern je sa 3:0 savladao Seltik na „Alijanc areni“ pokazavši da je šok terapija sa Jupom Hajnkesom uspela. Golove za Bavarce postigli su Miler u 17. Kimih u 29. i Humels u 51. minutu. Bajern sad ima šest bodova i već za dve nedelje u Glazgovu moći će i on da rezerviše kartu za narednu fazu.

Borbu za treće mesto vodiće Seltik i Anderleht. Škoti trenutno imaju tri boda, dok tim iz Brisela zna samo za poraze.

U grupi A, Mančester Junajted je golom Markusa Rašforda u 66. minutu pobedio Benfiku u Lisabonu i došao do nova tri boda. Domaći tim je meč završio sa 10 igrača zbog isključenja Luizaa u 90. minutu. Za Benfiku ceo meč odigrao je Ljubomir Fejsa, Andrija Živković ušao je u 55. minutu, dok je na golu Orlova bio mladi Mile Svilar, poreklom Srbin, koji je sa 18 godina postao najmlađi golman u Ligi šampiona. Kod Junajteda standardan je ponovo bio Nemanja Matić, koji se vratio na stadion na kojem je nastupao tokom karijere.

I Bazel se sa gostovanja vraća sa pobedom, pošto je slavio Moskvi protiv CSKA 2:0. Strelci za švajcarskog šampiona bili su Džaka u 29. i Oberlin u 90. minutu.

Na tabeli, Junajted vodi sa devet bodova, Bazel ima šest, CSKA tri, dok je Benfika bez bodova.