"Bufon je trebalo da ga udari za divan kraj karijere"

Champions League 12. apr 201815:18 > 15:40
Getty Images/Thorsten Wagner

Odluka sudije Majkla Olivera da pokaže na belu tačku u 90+3. minutu meča između Reala i Juventusa podelila je sportsku javnost. Golman Juventusa Đanluiđi Bufon je zbog prigovora dobio crveni karton, ali njegov prethodnik na golu Stare dame Stefano Takoni smatra da je mogao da ode i "korak" dalje.

Real je slavio u prvom meču u Torinu sa 3:0, a Juventus je bio nadomak čuda, jer je na „Santjago Bernabeu“ vodio sa 3:0 i bio blizu produžetka. Ipak, prekršaj Benatije nad Lukasom Vaskezom sudija Majkl Oliver je okarakterisao kao penal, a na kraju je siguran realizator bio Kristijano Ronaldo.

Madriđani su prošli dalje, iskusni Bufon je dobio crveni karton u verovatno poslednjem meču u Ligi šampiona pred kraj karijere, a njegov prethodnik na golu Juventusa Stefano Takoni se pridružio kritikama na račun sudije.

„Znajući da uskoro završavam karijieru, ja bih ga udario u lice. To bi bio sjajan kraj jedne divne karijere. Ne možete da dosudite takav jedanaesterac u 90+3. minutu meča. Psihološki su svi pod tenzijom, a vi ne možete da presudite tako“, rekao je Takoni, koji je za Juventus branio na više od 250 mečeva u Seriji A od 1983. do 1992. godine.

Takoni, koji je sa Juventusom osvojio sva međunarodna klupska takmičenja, kritikovao je i legendarnog Pjerluiđija Kolinu, koji je sada na čelu sudijske organizacije UEFA. Bivši golman je naglasio da Kolina ne radi dobronamerno, kao i da je potrebno da se menjaju čelnici ove organizacije na svake dve, tri godine.