LŠ: Astana na Dinamo, BATE sa Karabagom

Matthias Hangst, Getty Images Sport

Plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona ostvarile su ekipe BATE Borisova, Astane, Karabaga, Malmea i Crvene zvezde.

BATE je u revanšu trećeg kola nadigrao finski HJK posle nerešenog rezultata u Belorusiji u prvom meču, u kome nije bilo golova.

Beloruski tim poveo je u 20. minutu autogolom Rafinje, a prednost je duplirao Stasevič četiri minuta kasnije. Konačnih 2:1 postavio je Jagubi u 28. minutu.

BATE će u narednom kolu odmeriti snage sa Karabagom, koji je eliminisao ekipu Kukesija iz Albanije.

Astana je u gostima odigrala nerešeno (0:0) protiv Mitjilenda. Kazahstanci su u prvom susretu slavili sa 2:1.

Sledeći protivnik Astane biće zagrebački Dinamo.

Karabag je eliminisao albanski Kukesi sa 3:0 na domaćem terenu, a u prvom meču nije bilo golova.

Malme i Kluž odigrali su 1:1 u Švedskoj. Poveo je Kluž golom hrvatskog fudbalera Damjana Đokovića u 36. minutu, ali je izjednačenje Malmeu doneo Traustason u 55. minutu susreta.

Malme će u narednom kolu igrati protiv ekipe MOL.

Crvena zvezda je i u revanš meču deklasirala Suduvu sa 2:0. Golove za beogradski tim postigli su Ben i Radonjić, a tim Vladan Milojevića će se u sledećem kolu sastati sa Trnavom.

PAOK je u gostima nadigrao Bazel sa ubedljivih 3:0. Prvi gok za grčki tim postigao je Varela u sedmom minutu, a prednost je duplirao srpski fudbaler Aleksandar Prijović u 52. minutu. Konačnih 3:0 postavio je El Kaduri u 60. minutu.

PAOK u sledećem kolu igra sa moskovskim Spartakom.

MOL je u drugom meču na svom terenu nadigrao Ludogorec sa 1:0. Jedini gol na susretu u Mađarskoj postigao je Hadžić u 45. minutu.

Ajaks je eliminisao Šturm sa 3:1 u revanšu. Huntelar je pogodio za vođstvo holandskog tima u 39. minutu. Prednost je udvostručio srpski fudbaler Dušan Tadić u 48. minutu, dok se po drugi put u listu strelaca upisao Huntelar u 77. minutu. Konačnih 3:1 postavio je Onana autogolom.

Ajaks će se u narednom kolu sastati sa Standardom iz Liježa.

Seltik je odigrao nerešeno bez golova protiv Rozenborga, a u narednom kolu će se sastati sa ekipom AEK.