LŠ: Odličan rezultat Videotona, pobeda BATE Borisova

FK Partizan

Fudbaleri BATE borisova pobedili su Karabag u Azerbejdžanu sa 1:0 i stekli veliku pred revanš utakmicu trećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Dueli između švedskog Malmea i mađarskog Videotona, odnosno češke Slavije iz Praga i ukrajinskog Dinama završeni su identičnim rezultatom – 1:1.

Vredan trijumf beloruskom šampionu pobedo je Stanislav Dragun, koji je u 36. minutu preciznim udarcem glavom iz neposredne blizine završio dobru akciju svog tima.

Srpski internacionalac Aleksandar Filipović odigrao je ceom meč za goste, a u 56. minutu dobio je žuti karton.

Odličan rezultat ostvario je Videton koji sa klupe vodi nekadašnji trener Partizana Marko Nikolić. Malme je pred svojim navijačima vodio od 62. minuta Andresa Kristijansena, a devet minuta kasnije izjednačio je Francuz Loik Nego.

Marko Šćepović je zamenjen u 82. minutu, dok je njegov brat Stefan Šćepović u samom finišu utakmice ušao u igru umesto Danka Lazovića.

Sparta je u pragu u 95. minutu izgebla poraz od Dinama. Ukrajinci su vodili od 82. minuta golom Slovenca Benjamina Verbiča, a izjednačio je Josef Husbauer iz penala.