LŠ: Marko Nikolić i Dinamo traže ulaz u grupnu fazu

Champions League 28. avg 201812:03 > 12:08
Ian Walton/Getty Images

U utorak se igraju tri revanš meča plej-ofa, za plasman u Ligu šampiona. Šampion Hrvatske, Dinamo, dočekuje švajcarski Jang Bojs, nakon remija 1:1 u prvoj utakmici. Crvena zvezda svoj meč igra u sredu, kada će u Austriji pokušati da izbori istorijski, prvi plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Dinamo će na svom Maksimiru pokušati da se domogne grupne faze Lige šampiona, sedmi put u svojoj istoriji. U prvom meču, šampion Švajcarske je poveo već u drugom minutu, ali je Mislav Oršić u 39. minutu postigao gol, kojim je prvaka Hrvatske stavio u ulogu favorita uoči revanša. Ekipa Jang Bojsa, koja je prošle sezone prekinula višegodišnju dominaciju Bazela, i u novoj sezoni beleži odlične rezultate u domaćem prvenstvu. Minulog vikenda, savladan je Nojšatel Ksamaks sa ubedljivih 5:2, pa Jang Bojsi nakon 5 odigranih utakmica imaju maksimalnih 15 bodova, čak 7 više od najbližih pratilaca. Meč na Maksimiru počinje od 21 čas a pravdu će deliti Holanđanin Bjorn Kujpers.

U utorak se još sastaju i AEK – Vidi Mol, odnosno Dinamo Kijev – Ajaks.

Atinjani imaju prednost iz prvog meča, nakon trijumfa nad timom koji sa klupe predvodi srpski stručnjak, Marko Nikolić. Šampion Grčke je trijumfovao 2:1 u Budimpešti, pa će se, ukoliko sačuva tu prednost pred svojim navijačima, naći u grupnoj fazi Lige šampona, prvi put nakon 12 godina.

Na Olimpijskom stadionu u Kijevu, Dinamo će protiv Ajaksa pokušati da nadoknadi poraz iz prvog meča od 3:1. Reprezentativac Srbije Dušan Tadić, briljirao je u meču na Johan Krojf areni, sa golom i asistencijom. Holandski velikan mogao bi da se vrati u Ligu šampiona, nakon 4 godine odsustva.

U sredu su na programu tri preostala meča. Crvena zvezda gostuje Salzburgu, PSV dočekuje BATE Borisov, a PAOK u Solunu igra sa Benfikom.