Fekir šokirao Etihad, Pjanić junak, Real moćan

Champions League 19. sep 201822:37 > 22:57
Richard Heathcote/Getty Images

U večernjim mečevima prvog kola Lige šampiona igranim u sredu bilo je dosta uzbuđenja. Mančester Siti poražen kod kuće od Liona, Juventus slavio u Valensiji i bez isključenog Ronalda, Real siguran protiv Rome.

Gvardiola nije mnogo mešao karte. Ubacio je od starta Gabrijela Žesusa umesto Aguera ali ostalo je bilo manje, više standardno. Ipak, Lion je hrabro ušao u meč, a posebno je inspirisan bio Nabil Fekir, koji je prvo u 26. minutu sjajno proigrao Korena za iznenađujućih 0:1. O senzaciji su domaći navijači počeli da razmišljaju od 43. minuta kada je Fekir ovog puta zatresao mrežu na asistenciju Memfisa Depaja. Siti jeste bio agilniji u drugom delu, što je i prirodno, ali nisu mogli dalje od gola Bernarda Silve za 2:1 u 67. minutu.

U okviru ove Grupe F ranije su nerešeno igrali Hofenhajm i Šahtjor 2:2. A u Grupi H favoriti su opravdali očekivanja. Mančester Junajted je na krilima fantastičnog Pola Pogbe, koji je postigao dva gola i asistirao Marsijalu za treći, odradio posao protiv jednog od debitanata Jang Bojsa u Bernu. Juventus je takođe slavio u gostima, protiv Valensije 2:0. Oba gola postigao je iz penala Miralem Pjanić, ali je u centru pažnje bio sudija Feliks Brih, koji je u 29. minutu, čini se prestrogo, dao crveni karton Kristijanu Ronaldu. Portugalcu je to bio 11. crveni karton u karijeri a tek prvi u Ligi šampiona. Valensija je propustila priliku da iz trećeg dosuđenog penala od strane Briha smanji, ali je Vojćeš Šćesni odbranio udarac Danija Pareha.

Aktuelni šampion Evrope Real Madrid opravdao je ulogu favorita u jednom od derbija protiv prošlosezonskog polufinaliste Rome. Madriđani su poveli golom Iska u 45. minutu posle fantastično izvedenog slobodnog udarca. U drugom poluvremenu prirodno domaćin je imao više prostora, a to je na najbolji način iskoristio Geret Bejl u 58. minutu pošto je dobio teledirigovanu loptu od Luke Modrića. Gotovo identičnu akciju izveli su u drugom minutu nadoknade Marselo i Marijano Dijaz, koji je fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca došao do prvog gola u Ligi šampiona. U okviru ove Grupe G drugi meč igrale su ekipe koje su prošle sezone eliminisale Partizan i Crvenu zvezde u šesnaestini finala Lige Evrope. Viktorija i CSKA su u Plzenju igrali 2:2, iako je bilo 2:0 za domaćina.

U Grupi E posle Ajaksa i Bajern je došao do lake pobede. Bavarci su slavili u Lisabonu 2:0 protiv Benfike. Prvi gol postigao je Robert Levandovski, a drugi Renato Sančes, kome je to prvi gol za Bajern u zvaničnim mečevima i ujedno prvi u zvaničnim utakmicama od EURO 2016.