Preokret omladinaca Liverpula za pobedu protiv Zvezde

Champions League 24. okt 201817:42 > 18:16
FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde nisu uspeli da savladaju vršnjake iz Liverpula na stadionu "Langtri park" u Sent Helensu, iako su vodili sa 1:0. Na kraju su mladi Redsi slavili sa 2:1.

Izabranici trenera Bratislava Živkovića imali su dobru priliku da ostvare prvu pobedu u omladinskoj Ligi šampiona, ali su poklekli u poslednjih deset minuta igre.

Crveno-beli su poveli u 75. minutu kada je strelac bio Dejan Joveljić. Mladi napadač je prihvatio loptu posle dubinskog pasa saigrača, da bi savladao golmana Liverpula, a postigao svoj treći gol u OLŠ.

Redsi jesu imali inicijativu od početka meča, nekoliko odličnih prilika, ali su tek na kraju uspeli da slome otpor Zvezde, koja je u drugom delu igre prikazala bolju partiju.

U 84. minutu su igrači Liverpula iznudili penal, ali je golman Miloš Gordić zaustavio šut Adama Luisa. Ipak, dva minuta kasnije je na semaforu pisalo 1:1, pošto je pogodio Portugalac Rafael Kamačo.

Činilo se da bi Zvezda mogla da izbori remi, ali je u drugom minutu sudijske nadoknade igre ipak ostala bez jednog boda. Adam Luis se iskupio za promašaj sa bele tačke, bio je asistent Risu Vilijamsu, koji je postavio konačnih 2:1.

U drugom meču u grupi PSŽ i Napoli su igrali bez golova.

Liverpul je prvi na tabeli sa sedam bodova, PSŽ ima četiri, Napoli tri boda, a Crvena zvezda jedan bod ostvaren u prvom kolu protiv Italijana.