LŠ: Briž protutnjao kroz Kneževinu

Michael Steele/Getty Images

Fudbaleri Klub Briža ubedljivo su slavili na gostovanju Monaku rezultatom 4:0 u četvrtom kolu grupe A Lige šampiona.

Belgijski klub je siguran trijumf praktično obezbedio već posle 25 minuta igre, pošto je već tada imao prednost 3:0.

Dvostruki strelac u pobedi gostiju bio je Hans Vakanen, a preostale golove postigli su Vesli i Rud Vormer.

Vakanen je doveo svoj tim u vođstvo u Kneževini u 12. minutu, pošto je posle asistencije Matsa Ritsa, poslao loptu u praznu mrežu. Na drugi gol se čekalo samo pet minuta, opet je strelac bio 26-godišnji belgijski fudbaler, koji je bio siguran sa bele tačke pošto je sudija dodelio jedanaesterac gostima posle igranja rukom Antonija Bareke.

Na 3:0 povisio je Vesli, koji se sjajno probio kroz odbranu u 24. minutu i loptu poslao u donji desni ugao. Konačan rezultat postavio je Vormer u 85. minutu, odličnom reakcijom posle loše odbrane, pošto je izašao sâm pred golmana.

Briž posle prvog trijumfa u elitnom takmičenju ove sezone ima četiri boda na trećem mestu tabele, a ispred su Borusija iz Dortmunda i Atletiko, koji se sastaju od 21 čas. ‚Kneževi‘ su na začelju sa samo jednim bodom, posle niza loših rezultata ove sezone, čemu u prilog ide činjenica da su izabranici Tjerija Anrija upisali samo jednu pobedu, i to u Ligi 1 nad Nantom još u avgustu.