Oven: Da je Staridž pogodio, Liverpul ne bi izgubio

Laurence Griffiths/Getty Images

Nekadašnji fudbaler Liverpula Majkl Oven rekao je da je promašaj Danijela Staridža u prvom poluvremenu doveo do poraza ‚Redsa‘ od Crvene zvezde.

Šampion Srbije je slavio protiv Liverpula rezultatom 2:0 golovima Milana Pavkova u prvom poluvremenu. Njegovim golovima prethodila je odlična prilika Staridža, koji je bio pet metara ispred gola ‚crveno-belih‘, ali je šutirao iznad njega.

Liverpul je kontrolisao dešavanja u prvih 20 minuta ili pola sata. Promašaj Staridža je odlučio sve. Kada tako nešto uđe, Liverpul nikad ne bi izgubio u takvoj situaciji“, rekao je Oven.

Ovenov bivši saigrač Stiv Mekmanaman rekao da je za Liverpul veliko razočaranje to što je poražen od tima koji se nije dobro pokazao u prvoj polovini grupne faze.

Liverpul nije bio sjajan prošle sezone na gostovanjima u grupnoj fazi. Jeste pobedio Maribor, ali nije odigrao dobro protiv CSKA i Sevilje. Izgubiti rezultatom 2:0 od tima koji je glatko poražen u dve od tri prethodne utakmice je zaista razočaravajuće“, naglasio je Mekmanaman.

Liverpul na čelu grupe C ima šest bodova, jedan manje od Napolija, a dva od Pari Sen Žermena i Crvene zvezde, s tim što Napolitanci i ‚Sveci‘ imaju po utakmicu manje.