LŠ: Insinje za remi u Napulju, Borusija konačno pala

Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Napolija i Pari Sen Žermena igrali su nerešeno 1:1 u drugoj utakmici četvrtog kola grupe C.

Iako su Parižani imali inicijativu na stadionu „San Paoli“, domaći tim je na kraju uspeo da dođe do boda sa bele tačke golom Lorenca Insinjea.

‚Sveci‘ su poveli u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Huana Bernata na asistenciju Kilijana Embapea, a Insinjeovo izjednačenje usledilo je u 17. minutu nastavka.

U redovima šampiona Francuske prvi put ove sezone u Ligi šampiona našao se Đanluiđi Bufon, koji je u prethodna tri kola odrađivao suspenziju od prošle sezone. Italijanski golman je kažnjen zbog uvreda na račun sudije Majkla Olivera posle revanša četvrtfinala između Reala i Juventusa.

Srpski fudbaler Nikola Maksimović odigrao je 76 minuta za domaći tim.

Napolitanci su se na taj način izjednačili na čelu tabele sa Liverpulom, koji je dva sata ranije poražen na gostovanju Crvenoj zvezdi. ‚Sveci‘ ih slede sa pet bodova, dok ‚crveno-beli‘ imaju četiri.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Veče u elitnom takmičenju obeležio je trijumf Atletiko Madrida nad Borusijom iz Dortmunda rezultatom 2:0. Za nemački klub je to prvi poraz ove sezone u svim takmičenjima, a doživeo ga je iako se činilo da je mnogo bolji tim na stadionu „Vanda Metropolitano“.

Saul je doveo ‚Jorgandžije‘ u vođstvo u 33. minutu na asistenciju Filipea Luisa, a konačan rezultat u 80. postavio je Antoan Grizman.

Uprkos porazu, Borusija je zahvaljujući boljoj gol razlici ostala na čelu tabele grupe A sa devet bodova, koliko imaju i Madriđani. Briž je posle trijumfa nad Monakom 4:0 na četiri boda, dok su ‚Kneževi‘ na začelju sa jednim bodom.

U jednom od derbija večeri, Inter i Barselona su podelili bodove, pošto je susret na stadionu „Đuzepe Meaca“ završen 1:1. Golovi na obe strane su viđeni u poslednjih deset minuta – prvo su gosti poveli preko Malkoma u 83. minutu, a četiri minuta kasnije izjednačenje ‚Nerazurima‘ doneo je Mauro Ikardi.

U drugoj utakmici grupe B, Totenhem je savladao PSV Ajndhoven posle preokreta rezultatom 2:1. Luk de Jong je već u drugom minutu doveo goste u vođstvo, a na izjednačenje se čekalo do 78, kada je strelac bio Hari Kejn. Spursi su to trijumfa došli autogolom Trenta Sejnsburija minut pre kraja regularnog dela susreta.

Clive Rose/Getty Images

Posle takvog raspleta, katalonski klub na čelu tabele ima 10 bodova i obezbedio je plasman u nokaut fazu, Inter je drugi sa sedam, a slede ih Totenhem sa četiri i PSV sa jednim bodom.

U grupi D, viđene su pobede Porta i Šalkea. Šampion Portugala je slavio protiv moskovske Lokomotive rezultatom 4:1, golovima Ektora Herere, Muse Marege, Hesusa Korone i Otavinja, dok se u strelce za goste upisao Džeferson Farfan. U Gelzenkirhenu, trijumf domaćem timu doneli su Gvido Burgštaler i Mark Ut golovima u četvrtom i 57. minutu.

Porto na prvoj poziciji grupe D ima deset bodova, Šalke je drugi sa osam, Galatasaraj ih sledi sa četiri boda, dok je Lokomotiva bez bodova.