"Žozeova reakcija? Brzo sam otišao da je ne bih video"

Getty Image/Gabriele Maltinti

Trener Juventusa Masimilijano Alegri bio je razočaran što je njegov tim doživeo poraz od Mančester Junajteda, uprkos dobroj igri.

Crveni đavoli su slavili u Torinu posle poreokreta u finišu 2:1 i naneli Staroj dami prvi poraz u sezoni posle 15 utakmica.

Juve je poveo sjajnim golom Kristijana Ronalda u 65. minutu, da bi Junajted do tri boda došao preko Huana Mate u 86. i autogolom Leonarda Bonućija u 90.

Ronaldo je postigao neverovatan gol, ali razočaran sam zato što smo izgubili. Odigrali smo sjajan meč. Naša završnica mora da bude bolja, stvorili smo mnogo šans, međutim, nismo uspeli da ‘zatvorimo’ utakmicu. Mogli smo da osiguramo prolaz već sada, ipak, to je fudbal. Junajted očigledno ima sreće, u poslednjim trenucima je pobedio i u Premijer ligi prošlog vikenda. Dobra stvar je što smo i dalje prvi u grupi i sve je u našim rukama„, kazao je Alegri.

Po završetku utakmice u glavnoj ulozi je bio menadžer engleskog kluba Žoze Murinjo. Portugalac je, pokazujući na uho, gestikulirao domaćim navijačima.

Nisam video šta je uradio. Otišao sam brzo u svlačionicu baš da bih izbegao tu scenu„, kratko je prokomentarisao Alegri.

Murinjo je takav potez pravdao rečima da su ga pristalice Juvea vređale tokom svih 90 minuta i da je bio pod snažnim emocijama.

Posle četiri kola grupe H, Juve ima devet bodova, Junajted sedam, Valensija je treća sa pet, a poslednjeplasirani Jang Bojs osvojio je samo poen.